mosoj

U fotoaparátů na film je rozhodující kvalita objektivu. U Nikonu nejsou vidět parametry objektivu !!!!!

Další odpovědi
tom004

Záleží na tom, na co je potřebuješ a co Ti lépe sedí. Obě značky mám, ale ne proto, že bych až tak moc fotografoval, ale foťáky dlouho sbírám a občas je i použiji. Naposledy jsem fotil s „Pionýrem“, je na svitkový film, z roku cca 1958. Jinak, obě značky značky jsou super. Zkus si přečíst článek v odkazu. I když se jedná o digitály, to srovnání v podstatě to platí i o těch „starých“. 🙂

http://techne­t.idnes.cz/da­vid-neff-voli-canon-5d-mk-iii-nebo-nikon-d800-fk1-/tec_foto.aspx?c=A120513­_214547_tec_fo­to_top
Doplňuji:
Pro >mosoj<. Řekl bych, že kvalita objektivu je velice důležitý prvek, ale nikoliv rozhodující.

Emefej

Ani jeden, preferuji Pentax.