Rokio

Jaký zákon byste vytvořili pro blaho národa, kdybyste měli v rukou takovou moc?

Nový zákon České republiky od vás

Nejlepší odpověď
Kepler

Ono by stačilo zajistit, aby fungovaly ty, co už jsou. Případně je ještě zpřísnit, např. protikorupční zákony. Zamezit tomu, aby zákony byly obcházeny.

Další odpovědi
AmazedWolf

Zavírat nebo deportovat příživníky a nepřizpůsobivé.

Agneta

Mě sprostý lid nezajímá, ale kdybych měla dobrou náladu, tak bych zaměstnala myslitele, aby něco vymyslel. Jsem totiž taky toho názoru, že „blaho národa“ je dobrá věc:D

(proč musí zajímavé otázky padat večer, když na ně mohu jen jednoduše odpovědět, a za dva dny se objeví otázka o „sprostém lidu“, kterou tato otázka inspiruje:DDDDDDD) ?

arachis

  1. Maximální zdravotní péči a léky zadarmo, stejně stojí pakatel, miliony jdou do pojišťoven a farmakologiím.
  2. Všude na veřejných prostorách kamery ze všech stran, ať se to lidem líbí nebo ne.
  3. Pořádný zákon za týrání zvířat a hlavně povinnou kastrací všech, kromě prověřených chovných stanic.
  4. Zrušení podmínečných trestů za spácháné činy úmyslně. Natvrdo basa s povinností pracovat 8 hodin denně, ale zlepšení podmínek -teplá voda alespoň.
  5. Zrušení 12-to hodinových směn, tím by se zvedla i zaměstnanost, jelikož by bylo zapotřebí více zaměstnanců.
  6. Úprava daní, vícestupňová, čím vyšší přijem …

ivzez

Zákonů máme až až, stačilo by vynutit jejich dodržování.

Pár zákonů bych opravila, našlo by se i pár adeptů na zrušení.

_______

Arachis to myslí dobře, ale v otázce pracovních míst nemá pravdu.
Po zkrácení pracovních směn by se nejenže neuvolnila místa pro další zaměstnance, naopak by některá místa ubyla:

Zaměstnanci pracující ve dvanáctihodinových mají týdenní
úvazky maximálně 40, často ale 38,75 nebo 37,5 hodin týdně.
Po zkrácení směn na 8 hodin by všichni měli úvazky 40 hodin,
tzn., že by naopak někteří o svá místa přišli…

[Ledaže by se se zkrácením pracovní směny zkrátila i týdenní pracovní doba.]