Jaký zákon .....

dobrý den, zajímalo by mě, zda existuje nějaký zákon, který jasně stanovuje, že pokud má malé dítě v diagnóze ,,těžký austismus,, měl by mít nárok na postižení III.stupně?
Děkuji
Martina

Odpovědi
standa

Uvedenou problematiku ´řeší´ Vyhláška Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky č. 182/1991 Sb.

Doporučuji se podívat na níže uvedený odkaz, kde je užitečná pomůcka „Mimořádné výhody pro těžce zdravotně postižené občany“, ze které nelze jednozněčně odvodit (viz článek 3., odstavec 3., poslední věta) zda „těžký autismus“ patří do skupiny III. stupně.

Doporučuji návštěvu ošetřujícího lékaře, který by měl pro vaše potřeby vystavit odborný zdravotní posudek, se kterým byste se obrátila na obecní úřad Odbor sociálních věcí a zdravotnictví.

Zdroj: http://www.bra­illnet.cz/son­s/docs/socprav/so­cial3.html