Jaký význam měly nedělní školy? Jsou i dnes?

A ktera skola je u nas nejstarsi?Diky

Nejlepší odpověď
Bičiště

V ČSR existoval Svaz nedělních škol. V r. 1927 sdružoval 228 těchto škol.Tyto školy vyučovaly náboženství i běžnou výuku, byly pro dospělé i pro děti.Kořeny byly evangelické,původem z Ameriky a Anglie.

Zdroj: Malý slovník naučný B.Kočího/Brno 1929

Další odpovědi
Děda Louda

Během týdne se pracovalo, takže na vzdělání zbýval čas v neděli. Dnes by se asi neuživily, jednak se málokomu chce pracovat, se vzděláváním je to ještě horší. Mnozí jsou přesvědčeni, že jsou „chytří“ dost.