Avatar uživatele
annas

Jaký význam má ve vaší oblasti hovorové slovo holka?

U nás na Hané je to synonymum pro dívku, děvče. Např. Holky, jdeme do kina.

Nemám na mysli hanlivý výraz lehká holka.
Doplňuji:
Nepřidáte další význam tohoto slova? V Čechách prý je trochu jiný než u nás Moravě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym, vagra, aramah, rynek878, anonym před 4953 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Ve Slezsku/děvucha/,je to stejné jako na Hané-děvče,dívka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

Valašsko používá „holku“ ve stejném významu. On je i jiný??
Někdy zaměňuji holky za děvčata.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Pro holky používá kérkonošské nářečí slovo „děuky“.Má babička tak mluví dodnes a byla sranda,když sem k ní vzala holky pražandy ze školy.Holky měly tílka na ramínkách,což u naší babičky je naprosto nepřípustné a řekla jim"Děuky jedny,vždyť se nastydnete!"Holky se začaly smát,že mám babičku s vyřídilkou a jedna koukala divně,že jí babi nadává.A nedaleko 15km od nás,kde už nebyly Sudety a naše babi říká,že to už jsou ti v kraji,tak tam prarodiče kamarádky říkají holkám ďučata.Jinak já a ostatní vrstevníci,kteří nemluví nářečím,tak používáme holky.A druhá babi mi říká děvče děvče,co si to dělala?:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Mladé děvče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jestli má výraz „holka“ v Čechách jiný význam,než na Moravě,nevím o tom.
Obráceně – na Moravě výraz „kluk“ ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

Tak snad se připojí nějaký Čech… Mám sice v Čechách rodinu, ale s tímto významem jsem se tedy nesetkala, pro mě novinka…

před 4953 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Popelko, v Čechách prý je toto slovo téměř hanlivé. Nedávno jsme o významu diskutovaly se známou. Ale nějak jsme nedošly k závěru, proto jsem dotaz vložila.

před 4953 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Tak já nevím,já používám slovo holka často a nevím o tom,že by to mělo mít nějaký jiný význam. Používám ho třeba,když mluvím o své dceři.....ta moje holka atd…tak jen teď doufám,že to nemá nějaký hanlivý význam.

před 4953 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Hanlivý ne, ale jak jsem napsala nahoře, má mít holka v Čechách i jiný význam.

před 4953 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek