metalavenged

Jaký význam má slovo „zabejčený“?

Ahoj, četla jsem si rozbor díla Romea a Julie a narazila jsem na větu: „Montekové i Kapuleti byli zabejčení.“ Co si mám pod tímto slovem představit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
iceT

například tvrdohlavý

Další odpovědi
annas

Zabejčený, zabejčilý = tvrdohlavý, rozhodnutý vzdorovat, odporovat., zatvrzelý.

Původně- zabejčit – nabýt býčího vzhledu, přpadat si silný jako býk.
Podle SNC

marci1

Je to obstinace : tvrdohlavý, neústupný, zaťatý, svéhlavý, tvrdošíjný, umíněný. 🙂

Kyta

Zatvrzelý…můj mázor