Jaky vyznam ma slovo prijmeni hnat a stekly a odkud pochazi?

Nejlepší odpověď
annas

Hnát – 2 možnosti původu:

  1. z podst. jména hnát – kloub, kost, úd; hnát – stsl. gnat (střněm. knote)
  2. ze slovesa hnáti – pronásledovati, poháněti – ze stsl. gnati (střněm. laufe, treiben).

Steklý – stč. vsteklý, vzteklý, zteklý – zuřivý, divoký. Zápisem do matriky, hláskovými odměnami vznikla podoba Steklý.

Podle staročeského slovníku
V odkaze Tamayo na vyhledání příjmení je napsané: Uvedená stránka, na kterou je zde link, už bohužel nefunguje.

Další odpovědi
hanulka11

zde jsou stránky o původu příjmení myslím,že ti to pomůže

Zdroj: http://www.vik­tortamayo.com/pu­vod-vaseho-prijmeni/

annas

Hanulko, v odkaze zmiňovaná příjmení nejsou uvedená, jen jejich nositelé.

annas

Navíc odkaz na hledání příjmení nefunguje.