Avatar uživatele
Dmitrij

Jaký význam má „okoun“? (kromě druhu ryby)

Dočetl jsem se to v Haškově povídce: „A jsem přesvědčen, že v den svatební, najde-li někoho, kdo by si ji vzal, když bude s ženichem odcházet do budoáru lásky a když jí řekne on, pomáhaje jí ze živůtku: "Ty okoune,“ že mu řekne: „Okoun se peče, smaží, rosoluje a připravuje namodro. Také se může marinovat, můj zlatý…“
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra před 4964 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mohlo by jít o poznámku – Tak neotálej, neokouněj, neloudej se … I ryba okoun se musí dobře připravit …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tojsemjá

Je možné že se mýlím,ale myslím že to žádný konkrétní význam nemá.Že jde jen o milostně laškovné oslovení ve smyslu „Ty broučku“,„Ty sluníčko“.Možná ovlivněné tím,že okoun (ryba)je hezký tvor.Beru to i podle odpovědi oslovené dámy-prostě ti dva spolu laškují.
Doplňuji:
Ještě jsem jednou pročetla váš dotaz a došla k dalšímu-Někdo tam mluví o jisté dámě a poukazuje na její pragmatickou povahu.Když jí někdo osloví něžně (proto zmínka o svatebním dni-pokud by vůbec nastal),ona odpoví ryze věcně.Dotyčný poukazuje tedy na její naprosto neromantickou povahu.I když-právě její odpověď by se dnes mohla vnímat jako součást laškování.Ale tak daleko Hašek myslím nešel 🙂

Upravil/a: tojsemjá

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek