nesnasims

jaký význam má obočí?

Nejlepší odpověď
venkovan

Abych pod ním viděl krásné oči a viděl jaké jsou další šance.
O tom, že je to pozůstatek po ochraně očí se není třeba se moc rozepisovat – obočí ale také slouží s neustálým estetickým problémům.

Další odpovědi
iceT

…aby nám když prší nebo se potíme nestékala voda do očí?Ono sice když fakt leje,tak je to asi na nic.

Drap

Chrání přece oči

Damiana

Kromě ochranného účelu – ale to je už skutečně pravěk – je obočí důležitým estetickým prvkem obličeje. Správně upravené obočí dotváří celkový výraz, jeho tvar, barva, mohutnost, šířka dokáže s obličejem opravdu divy. Někdy stačí změnit jen tvar obočí a člověk vypadá úplně jinak.
http://www.ma­rianne.cz/cla­nek/620/oboci_hra­je_pro_vas.html