KubikS7

Jaký význam má logo Starbucks?

Nejlepší odpověď
Ella

Starbucks má své pojmenování podle důstojníkovi velrybářské lodi Frankovi Starbucksovi z Melvillova románu Bílá velryba.
Logo se měnilo od roku 1971, kdy začala společnost v Seattlu s hnědým logem, v roce 1987 přidali do menu kávu espresso a logo se změnilo na zelené s černým, v roce 1992 proběhla další změna a společnost se objevila na veřejně obchodovatelném trhu – postava v logu se zvětšila, v roce 2011 by měl původní černý vnitřek s postavou být nahrazen větším a celým zeleným, bez zeleného kolečka kolem s nápisem Starbucks Coffee.
Jinak význam loga, abych se k němu dostala – je to Siréna, což nejspíš souvisí s tou lodí na které velel ten důstojník, po kterém je to celé pojmenované ;)
Cituji:„Nové logo je celé zelené a stále mu dominuje siréna, které ovšem oproti tradičnímu vyobrazení známému z námořnických hospod, jenž firma používala do roku 1981, chybí bradavky.
Z nového loga zmizel text Starbucks Coffee kolem obrázku. Firma uvedla, že předchozí logo pomohlo Starbucksu učinit z něj jednu z nejznámějších značek světa, nyní však firma cítí, že již není potřeba zdůrazňovat své jméno na každém kroku. Nové logo beze slov se také více hodí do plánů expanze firmy mimo kavárny a na další zahraniční trhy.“

Zdroj: wikipedie, lidovky.cz, google

Další odpovědi
dědapetr

Společnost je jmenována z části po Starbuck, Kapitán Ahab' s zástupce kapitána v knize Moby-Dick, stejně jako otočení---staletý důlní tábor (Starbo nebo Storbo) na Mount deštivější. Shodovat se k Howard Schultz' s kniha Nalít vaše srdce do toho: Jak Starbucks postavil společnosti jeden pohár v době, jméno společnosti bylo pocházel z Moby-Dick, ačkoli ne v jak nařídit módu tolik přijmout. Gordon Bowker měl rád jméno “Pequod” (loď v románu) ale jeho pak tvořivý partnerský Terry výtržník odpověděli, “ne něčí jít vypít sklenici čurat-quod!” Heckler navrhl “Starbo”. Diskutování s těmito dvěma nápady vyústilo ve společnost být jmenován pro Pequod 's zástupce kapitána, Starbuck.
http://wikipe­dia.infostar.cz/s/st/star­bucks.html