Dmitrij

Jaký výzam má:

1.srab (v kontextu „Rusové to nikdy neměli lehké, Stalin a jeho čistky, válka, devastace země, ztráta milionů životů a nyní tenhle srab.“)
2.dát si dvě a dvě dohromady
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Srab – zbabělec

Dát si … fráze, idiom – dobře si to spočítat, uvědomit si, co je správné.

Další odpovědi
tojsemjá

Opět to jak to používám já
1)něco opravdu nehezkého,odpor­ného,–myslím že to má původ ve svrabu (ošklivé kožní nemoci)
2)domyslet si,ujasnit si (dal si dvě a dvě dohromady a došlo mu,že dítě nemůže být jeho-např)
Doplňuji:
Ještě k tomu srabu /svrabu.Taky se o hodně špatné situaci říká „Je to svrab,bída a neštovice“.