PostApMan

Jaký využíváte nejčastěji komunikační prostředek?

Těžko říct jestli tu už podobná otázka byla, ale moji obranu – od té doby přibyli nový uživatelé a hodně věcí se mohlo změnit.

Jde mi o tyto typy komunikace (mobilní telefon je jasný) :
E-Mail
Klasická „papírová“ pošta
ICQ/Miranda/QIP apod.
Meebo
MSN,Jabber apod.
FaceBook Chat
Chat (Lidé.cz apod.)
Skype
IRC
Jiný mě doposud neznámý způsob.
Přímo se tedy ptám, které ze z výše zmíněných používáte nejčastěji a který vůbec.
Doplňuji:
Tak je jasné že verbální komunikace vede :)
To se myslím(snad) nezmění ani v 22. nebo 23. století.

A aby to bylo fér, dopovím na svojí otázky i já.
Nejčastějí využívám e-mail (pracovně)
a FaceBook-IM (soukromě)
Nejméně Jabber.

Nejlepší odpověď
led

podľa poradia dôležitosti:
1– jazyk a uši
2– ruky a oči
3– email, skype
4– papier a pero

Další odpovědi
1popelka1

Nevím, jestli už tu taková otázka padla, možná vyhledávač by něco našel ;)
V současnosti nejvíce používám chat na FB, pak profesní e-mail, pak hodně dlouho nic, pak icq, ještě déle nic, klasickou poštu a zbylé nevyužívám vůbec.
Ale kdybyste zařadil komunikaci z očí do očí, tak ta by vedla…

Jahoda

E-mail, Skype, ICQ (myslím program, používám občas – seká se.), Meebo každý den (je to vlastně „náhrada“ za ICQ.), Facebook chat zřídka, protože chat se mi seká, k narozeninám, svátkům, Vánocům, Velikonocům apod. používám dopisy. Zbytek nepoužívám

fira

Email a skype.MT.

iceT

obcas email

anonym

1-ruce,jsou nejůčinější,
2-mobil
3FaceBook
4-email
5-icq

anonym

gmail + (gtalk, facebook IM, skype)

DusanOrlik

Já používám ICQ,EMAIL,FACE­BOOK,SKYPE.Vů­bec nepoužívám JABBER a MSN

tomash

Nejčastěji e-mail a Skype. Poslední dobou také docela často i chat (docela mě překvapilo, kolik lidí chce FB chat používat i k pracovní komunikaci). Vůbec nepoužívám chat á la lidé.cz, a online kecálky jako je Meebo – na to mám Digsby, taky vše pod jednou střechou.

Miroslavst

Nejvíce e-mail.

quentos

u mě by první trojku nejspíš tvořil email, papírová pošta a FB chat … některé z Tebou jmenovaných slyším poprvé ;{))>

KdoSiOdJinud

facebook chat – fb mam pusteny temer porad a vice lidi uz ma dnes fb nez icq 😁

irc – spousta lidi prevazne vyfiltrovanych od „noumu“ 🙂 (…i kdyz)

posta – prace to zada

Bumbes

Skype, e-mail a SMS online free

Pepexxx

faceboook a icq