Michal Kole

Jaký výkon má lidský mozek když se to porovná s počítačem ? Jaký výkon by měl můj ufounek s větším mozkem ?

Nejlepší odpověď
bolak

"I když je dnes nejvýkonnější superpočítač na světě – IBM BladeCenter QS22 se svým výkonem 1,1 petaflops asi stotisíckrát rychlejší než běžná domácí sestava, na lidský mozek stále nestačí. Prokázala to nedávno uveřejněná studie Dharmendry Modhy.

Dharmendr Modha, šéf výzkumného týmu z IBM Almaden Research Center získal minulý rok od agentury DARPA a amerického Ministerstva obrany dotaci ve výši téměř 5 miliónů USD na projekt zvaný „SyNAPSE“. Jeho náplní má být snaha pochopit funkce našeho mozku a to pomocí jeho zpětného inženýrství.

Podle jeho dosavadních informací, zveřejněných na nedávném 125. zasedání IEEE, je tak výkon lidského mozku až 38 petaflops, což je 38 tisíc biliónů operací za sekundu a je vybaven paměťovou kapacitou až 3 584 TB. Podle Dharmendry Modhy je však k první simulaci chování lidského mozku ještě velice daleko. Zatím stále nemáme ani dostatek informací o jeho chování a funkci, abychom mohli dosáhnout simulace alespoň té nejobyčejnější kůry mozkové. Přesto však předpověděl rok 2018, kdy by se již mohl výkon superpočítačových sestav vyrovnat výkonu lidského mozku a mohla by tak proběhnout první simulace."

http://pandatron­.cz/?686&lidsky_mo­zek_ma_vykon_38_pe­taflops_a_pamet_3_581_tb

To druhý nevim, vo ufounkovi nikde nic nepsali…

Další odpovědi
Drap

Nejde porovnávat neporovnatelné. Každý mozek a nakonec i počitač je jiný. Tvůj ufounek i při pětinmásobném zvětčení mozku by měl nulový výkon mozku.

beer

Výkon mozku je stále ještě větší, než výkon počítače.
Mozek totiž řeší věci sám, počítač musí dostat od člověka data na řešení konkrétního úkolu. tomto je PC rychlejší, poněvadž nemusí hodnotit tolik souvisejíích úkolů jako mozek.
Tvého ufounka neznám, jen předpokládám, že to bude nějaká dětská hračka, malým výkonem nesronatelná s obojím..

marci1

Lidský mozek je mnohosetkrát výkonnější než nejlepší superpočítač.

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/lid­sky-mozek-je-mnohosetkrat-vykonnejsi-nez-nejlepsi-superpocitac-11o-/tec_technika­.aspx?c=A090313­_171006_tec_techni­ka_NYV

zelezo1983

Ty ses taky ufonek ty moulo

Bedy

Běž se už opravdu léčit, toto si myslím, že sem nepatří. Jestli je to nějaká provokace ´, děkuji, zasmáli jsme se, někteří jsme se asi i chytli, ale už toho nechej a raději pomáhej těm lidem, určitě jsi v řadě věcí šikovný, tak vzhůru do toho.

huxa

Bolak krásně odpověděl na první otázku, nicméně také zastávám toho názoru, že toto se nedá porovnávat (alespoň né nějak přesněji, něco jako porovnávat bojler a mikrovlnku). Na druhou otázku – na velikosti mozku vůbec nezáleží.

Jsemtady

Jen pro zjesnoduseni hodne lajcky .. je to jinej tip vypoctu a fungovani.
Pocitace – funguji a pocitaji linearne, to znamena v rade za sebou. Napr. 64bit instrukci v jednom kroku a pak dalsich 64bit a dalsich .. takze zjesnodusene v jednom kroku napr spocitaji vztah AB a pak v dalsim AC atd.
Mozek funguje paralelne, kazda synapse je spojena s velikou spoustou dalsich a tedy v jednom kroku naraz zjisti vztah AB-AZ… je to lepsi pri zjistovani vsech noznosti atp. Ten vykon nemusi byt lepsi pri pocitani jen jedne moznosti, proto pocitace rychleji pocitaji bezne ulohy.
To jen dodavam cim se to cele lisi, jinak uz tu spravne odpovedi mas.