Pokročilý

Jaký vybrat objektiv??

Jaký vybrat objektiv pro focení osob u budov - např. památky.. můžete mi něco konkrétního poradit?Ne profi, pouze za nějakou výhodnou cenu. Mám Nikon.
Doplňuji:
mám nikon D3100
potřebovala bych něco širokého.. jen nevím co.. Máte někdo zkušenosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jaký Nikon, zrcadlovku formátu DX, FX nebo něco jíného s výměnými objektivy?
Doplňuji:
Ze zoomů přichází do úvahy buď AF-S DX NIKKOR 10–24 mm f/3,5–4,5G ED nebo AF-S DX Zoom-Nikkor 12–24 mm f/4G IF-ED nebo skvělý AF-S DX NIKKOR 16–85 mm f/3,5–5,6G ED VR. Ten poslední mám a nedám na něj dopustit, prakticky s jiným objektivem nefotím. další možností je světelný, ale pekelně drahý AF-S DX Zoom-Nikkor 17–55 mm f/2,8G IF-ED. Z pevných ohnisek by přicházel do úvahy AF Nikkor 14 mm f/2,8D ED, ale ten ti nebude s Nikonem D3100 automaticky ostřit, musíš ručně, což u tak ktátkého ohniska nečiní problémy. Jiné pevné sklo s kratším ohniskem není v nabídce Nikonu. Nebo se podívej na objektivy alternativních výrobců, třeba něco nabízejí, ale v nich se nevyznám.

Další odpovědi:

Bronzový

Na to potrebujes 24 mm objektiv. Tedy 24 az 120mm (zoomický) ti úplne stací.

Stříbrný

Přesně pro ty účely, které popisuješ, používám s úspěchem objektiv TAMRON 10-24/3,5-4,5. Je to můj druhý nejoblíbenější objektiv. Docela zajímavě vypadají taky TOKINA 12-28/4 AT-X Pro DX nebo SIGMA 10-20 mm F4-5.6 EX DC HSM, ale ani jeden jsem neměl možnost vyzkoušet.

Bronzový

Kup si Sigmu 10-20/4-5,6. Existuje i dražší 10-20/3,5, ale rozdíl v kvalitě je nepatrný.

Pokročilý

stačí ti základní 18-55mm.. jen umět fotit :)

Já bych si vybrala pevné sklo! Tozn. ne žádný trafo.:) Jednak dosáhneš lepší ostrosti a taky budeš mít lepší světelnost.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.