Jaký vliv má PŘESTUPEK v podmínce???

Obžalovaný byl před rokem odsouzen za řízení motor. vozidla v opilosti. Byl mu odebrán řidičský průkaz. Letos v dubnu žádál o prominutí zbytku trestu, bylo mu vyhověno. V červnu mu byl u soudu řidičský průkaz vrácen s tím, že je nadále v podmínce, která trvá do července. Od července poběží jiná podmínka. Včera se dopustil přestupku,když jel k večeru na KOLE ze zahrady a při silniční kontole nadýchal 0,23 promile. Jak se bude toto řešit? Bude to přestupek s pokutou? Půjde to k soudu? Děkuji

Nejlepší odpověď
led

Aj priestupok ruší podmienku. Prijde o vodičák

Další odpovědi
standa

Podle mého názoru je nutné odlišit dvě odlišné věci:

  1. stanovení přiměřeného trestu za spáchaný přestupek
  2. vliv přestupku na „podmínku“

ad a)
za tento přestupek lze uložit finanční pokutu + zákaz řízení, ale myslím, že to skončí jen pokutou

ad b)
na 100% bude agenda o tomto přestupku předána příslušnému soudu, který rozhodoval o podmínce…, s největší pravděpodobností bude jedna ze zmiňovaných podmínek proměněna na trest a osobně si myslím, že to bude alternativní trest veřejně prospěšných prací

ReHu

Při tomo „štěstí“ doporučuji vždy využít služeb DaS. Vyplatí se.

http://das.cz/cs/si­te/uvodni-strana.htm