Jaký vliv má na dojivost kydání hnoje v průběhu dojení?

Odpovědi
kodl67

Lepší bude nechat je v klidu při tom dojení,aby jim v těch vemenech to mléko neztvarohovaťě­lo…Jitko,krávo!

anonym

Neklid dojnic při kydání hnoje se ukáže nejen sníženou dojivostí, ale zvýší se koliformní bakterie, které ovlivňují kvalitu mléka.

terry

Negativní.
Času se uspoří málo a je lepší jim dopřát klid.

anonym

Řekl bych, že žádnou.Když měla babička s dědou 5 krav na dojení, babička dokola, děda kydal hnůj.
Zrovna tak, když jsem pracoval na družstvu, tak ženské dojily a buď chlapi nebo jinē ženskè mezi tīm kydali hnůj.

anonym

Lahny, to mléko bych čerstvé pít nechtěl!

anonym

Za 1. když děda kydal, tak to vždy bylo pod krávou, která už byla vydojená
Za 2. v JZD bylo sací dojení, takže se kravám na struky nasadilo a prakticky pod tīm se mohlo kydat.
A za 3. Ženské nadávaly, protože se z kádí odebíral, vzorky na tučnost a čistotu a když přijela cisterna, chlap odmítal sací hadicí, kterou měl obtočenou kolem cisterny ( čili byla zaprášená z cesty) a hodil ji do kádě s mlékem.Čili se v cisterně smíchalo i s tím nekvalitním mlékem z jiných kravínů.

anonym

Lahny

  1. četl jsi otázku?
  2. teoreticky by se nic nestalo, ale prakticky ano, protože pokud spadl strukový nástavec do, ehm, hovna, cúúúúc a bylo to v kádí.
  3. Vzorky se určitě braly dříve, než šofér hodil zaprášenou hadici do frigery a jak víš, že ostatní kravíny v okolí měly horší mléko, než od vás?

anonym

Ano, máš pravdu, že se vzorky braly nejdříve.A jak vím, že bylo někde horší mlēko?
Jestli vīš co byla mléčná liga, tam na nástěnce byly każdý měsíc vyvěšeny výsledky.
A na družstvu se také kydalo až když kráva byla vydojená a nebo byla už podestlána čistou slámou.

anonym

Lahny, píšeš, že se kydal hnůj až po vydojení? To stála celou tu dobu…
Mléčnou ligu si pamatuji, protože ten náš kravín byl mezi elitou!

anonym

Píšu na tabletu a ono si to píše jak chce.
Takže oprava…z kádí odebíraly vzorky…chlap odmotal