ahold

Jaký vinyl položit na připravenou betonovou podlahu? Jaké máte zkušenosti?

  1. vinyl v roli šíře 400 cm
  2. nalepovací pásy
  3. click

Díky za rady.

Odpovědi
zjentek

No, těžko radit, protože:

  1. beton- je „jako sklo“ a nebo samej hrbol
  2. za nalepovací pásy mám vinyl v roli šíře 400 mm ;)

Nicméně bych šel do béčka, pokud tím myslíš vinylové dílce podobných rozměrů, jako je např. 100×20 nebo 80×15cm. Dobře se s tím pracuje, v případě poškození jednoduše vyřízneš a vyměníš dílec a líp to i vypadá, oceníš také při pohlahovém vytápění.
Bonus: zkus přemýšlet o olištování vinylem s jiným motivem, než dáš podlahu ..ale podobným, nebo dle vkusu. Mně se to moc vydařilo a je to extra bonus bez navýšení ceny ;)

mosoj

Nalepit pásy na čistý beton jsou vyhozené peníze. Každé zrnko a nečistota bude vidět !
Nutné provést úpravu nivelační stěrkou.

Osobně bych použil click s podložkou. Bez problému složíš sám.

ReHu

Mám doporučení na tento >
http://www.fa­trafloor.cz/cz/po­dlahove-krytiny/thermo­fix/charakteris­tika-thermofix/

A samozřejmě nivelačku, aby byl povrch zcela rovný a hladký. Jinak se každá, i drobná, nerovnost zakrátko prošlápne.

Kamilovo

Ahoj my jsme takto pokládali vinylovou podlahu z https://www.ves­na.cz/vinylove-podlahy a vše proběhlo naprosto bez problému. Systém pokládky je u tohoto druhu podlah velmi jednoduchý, takže si myslím, že jej zvládne prakticky kdokoliv.