Kapicka

Jaký větný člen „v pořádku“?

Zdravím,chci se vás zeptat jak to má tedy být.Předem říkám,že to není žádný DÚ pouze kontrola písemky.Tedy:Já myslel,že už je všechno v pořádku,ale naše auto ještě spravené není.Měli jsme určit větný člen slova „v pořádku“.Napsala jsem,že je to Puz. ale správně to nebylo.
Doplňuji:
Hrozně vám moc všem děkuji za pomoc.Moc mi to pomohlo a přeji hezký zbytek dne!

Nejlepší odpověď
annas

Všechno je v pořádku.

Všechno – podmět,
je v pořádku – přísudek jmenný se sponou., v pořádku – jmenná část přísudku.

Doplněk to není, protože doplněk nikdy nestojí po sponovém slovese být.

Další odpovědi
M.

Není možné, že by to bylo část přísudku? :)
Podmět – všechno. Co dělá všechno? – Je v pořádku. Co je v pořádku? – Všechno.
Doplňuji:
I když jak říká quentos, i doplněk by to mohl být, ten jsem si momentálně nevybavila.

Happyday1991

Já bych řekla, že to bude přívlastek . Ale nejsem si tím jistá. Přeci už jen jsem to pár let neviděla toto učivo.
Doplňuji:
Ano, ano mají pravdu, teď jsem se zamyslela na tím. Bude to část toho přísudku. Vždy, když je ve věte přísudek ,,je" tak musí k němu být ještě něco (například. Pes je přítel čelověka. → Pes – podmět, je přítel – přísudek))

annas

Bod jsem dostala od jiného Dr.Axla – číslo 40513, nikoliv od čísla 22964.