jaky ucinek ma zakon § 29 odst. 3 zákona č. 30/2000 Sb., novely o.s.ř

dluzim VZP na pojistnem a soud rozhodl ze mi podle tohoto zakona urci opatrovnika je to nejaka studentka VSP. co to znamena pro me

Nejlepší odpověď
standa

Ustanovení § 29 Občanského soudního řádu pojednává o ZPŮSOBECH ZASTUPOVÁNÍ nepřítomných účastníků řízení před soudem.

Zmiňovaná novela odstavce 3 pak rozšiřuje možnosti, kdy se stanovuje „opatrovník“ i pro účastníka, který se nemůže účastnit řízení z důvodů dlouhodobé nemoci (viz níže text napsaný velkými písmeny). Což před novelou nebylo a ´opatrovník´ mohl být ustanoven jen kvůli duševní poruše účastníka.

A co to pro vás znamená? No, že k soudu (nejspíš o tom dlužném pojistném) dojde i bez vaší účasti.

§ 29/3 Občanského soudního řádu
Pokud neučiní jiná opatření, může předseda senátu ustanovit opatrovníka také:

  • neznámým dědicům zůstavitele, nebyl-li dosud v řízení o dědictví stanoven okruh jeho dědiců,
  • účastníku, jehož pobyt není znám,
  • účastníku, jemuž se nepodařilo doručit na známou adresu v cizině,
  • účastníku, který byl stižen duševní poruchou
  • účastníku, který se Z JINÝCH ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ SE NEMŮŽE NIKOLIV JEN PO PŘECHODNOU DOBU ÚČASTNIT ŘÍZENÍ
  • účastníku, který není schopen srozumitelně se vyjadřovat.