kodl67

Jaký typ pohybového čidla použít, aby světlo nespínaly větve keřů při větru?

Mám LED reflektor s PIR čidlem a toto čidlo na pohyb neživých věcí reaguje

Odpovědi
Rohlik

Potřebuješ čidlo, které aktivováno teplotou. Nevýhoda těchto čidel je ovšem ta, že to může spustit například kočka nebo pes.

Kepler

To čidlo je hádám podle označení infračervené (Infra Red), takže by na pohyb studených věcí reagovat nemělo. Nejspíš ti ho aktivuje kočka, jak psal kolega.

mosoj

Za běžné peníze takové čidlo neseženeš.
Čidla reagují na jakýkoliv pohyb a jsou citlivější na infrazáření.
Nezbývá nic jiného než použít více směrové čidlo a vhodně jej nasměrovat mimo keře.

kodl67

No právě že u i u tohoto čidla je uvedeno že:
Detektor pohybu (často značen PIR) ve většině případů funguje na principu snímání pohybujícího se objektu o teplotě lidského těla. Detekce funguje tak, že hlídaná oblast je rozdělena na několik zón a v každé zóně je měřena teplota. Pokud dojde ke změně teploty mezi zónami, což je způsobeno přechodem z jedné zóny do druhé, je detekován pohyb. Z tohoto důvodu nejsou detekovány osoby pouze stojící.

kodl67

Kocour je na lovu,pes je v boudě,stojím ve tmě za reflektorem a při větru a hýbání větví se rozsvěcuje.
Ale i tak dík,budu pátrat dál.

Dochy

Většinou je možné nastavit jednak směr ve kterém to má reagova na pohyb, jednak citlivost. Vzhledem k tomu že tato čidla reagují zejména na změny teploty by signál od pohybujících se větví měl být dost slabý. Nešlo by snížit citlivost aby čidlo na toto nereagovalo?

Kepler

Souhlasím, i když si myslím že kocúr od sousedů tam bude vždycky. Sám jsem to jednou instaloval kamarádce a vím jaké s tím byly problémy, než se to podařilo jakž takž doladit.

kodl67

Dochy:Zkusím,dík