rostavalek

Jaký typ matrace je vhodný?

Zdravím, mám rodinu na Slovensku a přemýšlím jaký typ matrace bych jim mohl doporučit, dívám se na eshop http://lacne-matrace.sk/ . Máte s jednotlivými materiály matrací zkušenosti? Díky

Odpovědi
autacek

Každá matrace je jiná a hlavně si ji musí daný jedinec vyzkoušet, jak se na ni bude cítit. Pochopitelně roli hraje též množství peněz, které do matrace chcete dát (tedy ne do ní, ale za ní :)

tazatelka

Záleží na:
1/ hmotnosti uživatele
2/ na jeho zdravotním stavu (bude-li jen přespávat, nebo je event. upoután na lůžko)

  1. jestli preferuje měkčí nebo tvrdší matraci

Obecně platí, že tvrdší a ne tolik „slehnutelné“ jsou matrace pružinové (vyzkoušeno), měkčí a rychlejšímu „slehnutí“ až o několik cm jsou matrace pěnové navzdory tomu, že výrobce je deklaruje jako tvrdší až tvrdé. Doporučené osobní vyzkoušení považuji za nutné.

MajklM

Nejlepší je zajít do obchodu a matrace vyzkoušet. Klidně takhle obejít více obchodů. Důležité je vybrat především tvrdost a materiál. Ve zdrojích posílám odkaz na poradnu ohledně matrací – jsou tam základní materiály a jejich vlastnosti, tak můžete něco načíst.

Zdroj: http://www.maxi-postele.cz/Te­ma/Poradna/Jak-vybrat-spravnou-matraci

Dylan

Rozhodně nekupujte matraci do 2000 Kč. Proleží se a budou Vás bolet záda a krční páteř. Nejlepší je líná pěna v kombinaci se studenou pěnou, což vás přijde na cenu od 5000 Kč a víc. Rozhodně se to ale vyplatí. Mám prodejnu s matracemi tak vím o čem mluvím.

Bob2

Já jsem slyšel o matracích pružinových, ale nějakých lepších, máte někdo? že prý jsou super a vhodné.

Broukk

Ano, my tyto matrace máme ;)
Jsou velmi pohodlné, spí se na nich skvěle.
Žádná pera nejsou cítit, jak u těch starých pérových matrací.

MiluskaN3

Dobrý den, a kde se takové matrace prodávají? Nebo se prodávají všude?

Broukk

Muluse my jí máme odtud: http://www.na­tuzzi.cz/kolek­ce-doplnky-detail.html?matrace

MiluskaN3

aha děkuji, to vypadá na dost zajímavý obchod. Tam se musím zajet podívat osobně. Pěkné!