honza19hk

Jaký typ kořenů má jedle?? dolů,do stran nebo oboje??

Budu trhat 2 pařezy,1 je smrk ten má kořeny do stran a 2 je jedle a potřebuji zjistit jak má rostlé kořeny abych věděl co si na to vzít.

že to mám odkopat to vím,ale já to potřebuji předem abych věděl co si mám vzít za náčiní.Není to pro mě,je to u jednoho souseda ve vesnici,takže si potřebuji udělat průzkum.trháním pařezů se zabývám,ale jedli jsem ještě nedělal.
Doplňuji:
způsoby likvidace mi nemusíte vysvětlovat,ale díky.Mě jde o to že je u plotu který má podezdívku a nechci ji zničit.proto se ptám.A jinak ho vytrhnu navijákem na VT-55A.

Nejlepší odpověď
kapka

Jedle má silný kůlový kořen a parohovitě větvené postranní kořeny. Proto je dobře zakotvena v půdě a téměř u ní nedochází k vývratům.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Je­dle_b%C4%9Blo­kor%C3%A1

Taky jsem jedli ještě nedělala. 🙂 Doporučuji ještě zhlédnout video „jak šli křemílek s vochomůrkou na pařezy“ a nachytat nějakou inspiraci. 🙂
http://www.you­tube.com/watch?v=GGg16U­flF2Q

Další odpovědi
Marsyas

No, to tě asi nepotěším… Jedle má kořeny všude, rostou jí totiž prvně do strany a ty se po pár letech začnou „stáčet“ dolů – hlouběji – do země. Nejlepší způsob, jak se zbavit pařezu od jedle je tedy asi vypálit.