bolak

Jaký typ knížek máte nejraději? O čem čtete?

až se budu nudit, tak napíšu knihu, tak aby to pak vůbec někdo čet..

Nejlepší odpověď
anonym

Tak čtu převážně knihy hororové a science fiction. Dále přírodopisné o zvířatech a naučné. Mám ráda i klasická díla. A v neposlední řadě se mi líbí knižní humor, ale dost si v něm vybírám.
Doplňuji:
Jinak nejvíce čtu knihy vedle dalších od spisovatelů jako jsou Stephen King, Clive Barker, Ray Bradbury, John Irving a Michael Crichton – u něho je mi hodně líto, že již umřel …
http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Michael_Crichton

Další odpovědi
manon

Přečtu si ji :) Poznám – li autora :)

Čtu všechno možné, závisí na životním náporu zda oddechovky, nebo něco ze zlatého fondu literatury. Nečtu ráda návody :) (až když to jinak nejde :) ). Pěkné knížky? Egypťan Sinuhet, Via Mala, Vyhoďme ho z kola ven, Saturnin, Skleněný pokoj, Dewey, Kočky to vědí líp, Zvěrolékař od Herriota, Betty MacDonaldovou, Mach a Šebestová, Maxipes Fík, Citiboy, Malý princ, Proč bychom se netopili, Šabacha, Zapisovatelé otcovské lásky, Millenium…máme čas do zítra? :)
Doplňuji:
quentos: Jo, souhlasím, bude to trhák :) A když tam shrne ještě všechny životní zkušenosti získané na Odpovědi.cz…!!! :)

quentos

nejraději moudré knihy k zamyšlení, ale i humoristické romány; když je nálada, tak i něco napínavějšího. Lustig, Šabach, Čapek, Traven… mám momentálně rozečtenou korespondenci V+W, chvílemi se směju, chvílemi u toho nadávám, neboť ten člověk, který korespondenci kompiloval, vysvětluje i Voskovcovy amerikanizmy (dopisoval si s Werichem, aby v emigraci v USA nezapomněl česky), a to z většiny úplně blbě, zjevně viděl angličtinu leda z rychlíku.

A zrovna Ty to máš jedno, do jakýho žánru to hodíš – už podle Tvých příspěvků na Odpovědích soudím, že to bude trhák.
Doplňuji:
jo a když tak vidím ségru, připomněla mi Haruki Murakamiho :{)>

Lucijej

To já zase můžu fantasy (čarodějové, zaklínači, elfové, nefilim, kobercové), horory (duchařiny, exorcismus, psychárny) a různé historické romány.
Otevřené konce mě vyloženě štvou, protože si vždycky vyvodím tak 3 – 4 varianty a nemůžu se rozhodnout. Ale v poslední době si tak nějak libuju ve špatných koncích :o)

meTTax

Dobrý den,

Buď odborné knihy, většinou se zaměřením na právo. (ale dříve i jiné)

nebo knihy, kde jde většinou o nějaký druh zločinu. Momentálně mám nachystány 3 knihy o mafii(jednu momentálně čtu), ale ještě předtím si chci přečíst knihu o J. Kajínkovi.

Zůstávám s pozdravem

Hlada

Vkladní

RyuzakiKate

Nejraději něco psychologického rázu, k zamyšlení, ze života… Hlavně tedy nemusím nějaké fantasy nebo horory, těch už je na světě dost a kdo si má pořád pamatovat nové země, stvořeníčka a podobně… Zkrátka něco, co mě chytí za srdce, donutí se zamyslet, dumat, má to poselství, chce to něco sdělit do světa… Také si libuji, jako Lucijej, ve špatných koncích, depresivní a melancholické nálady… Kdybychom měli číst o tom, jak se někdo má dobře a užívá si nejvíc jak je to možné – to by byla přece nuda…

iceT

Mě je jedno o čem kniha je,hlavně musí být čtivá…

Michal Kole

Odborná technická literatura a odborné učebnice na technické předměty jako matematika, fyzika, chemie, …

KdoSiOdJinud

Fantasy a podobně, právě jsem dočetl Red Dwarf, předtím jsem četl Stopařova průvodce po galaxii a Sbohem a díky za všechny ryby 🙂 Doporučuji pro sklidnění mysle proložit nějakým komiksem typu SinCity apd. :)

Nykki

Já čtu nejraději romantická fantasy s pořádným dějem a potom romány,ale ne ze současnosti nebo ty co čte obvykle mládež mého věku,já radši ty historické…

anonym

Pro prodejnost knihy je rozhodující kvalita a čtivost, populistické a bulvární náměty mívají jepičí životnost – viz:
http://www.re­flex.cz/clanek/kul­tura/39836/pra­vopysne-cvyceni-petry-p.html

anonym

Hlavně ne bulvár a jemu podobné – si raději přečtu sešitový detektivní příběh než tohle. A knihy, které čtu nemají vůbec jepičí život, ale jsou hezky časem dozrálé.

anonym

U druhých už ses naučil lištu, ale jak se zdá, u sebe máš ještě mezery.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-nejlepsi-kniha-jakou-jste-kdy-cetli
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-vase-nejoblibenejsi-kniha-uvedte-prosim-i-autora
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-kategorie-knih-se-vam-libi-a-zajima-vas
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-kniha-vas-bavila-tak-ze-jste-si-ji-precetli-nekolikrat-me-teda-vanocni-koleda-od-dickense
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-vase-nejoblibenejsi-kniha-jaky-je-to-zanr
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-oblibenou-knizku-kterou-si-casto-ctete
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-vase-nejoblibenejsi-kniha-uvedte-prosim-i-autora
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vase-oblibena-humoristicka-kniha-na-dobrou-naladu-poradte
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vy-a-knihy-ctete

bolak

Dr.Axl: šikulka

anonym

Mám ráda několik knih na které nedám dopustit, jmenovitě Obraz Doriana Graye, Pán much, Farma zvířat – ty jsou na prvním místě. A dále encyklopedie Zvíře, Texty písní Karla Kryla a sbírka básní a písní Kytice. Knihy miluji stejně jako zvířata a byla bych bez nich ztracená.

anonym

A ještě miluji pohádky a vůbec dětskou tvorbu. 🙂 … Lucijej otevřené konce se mi naopak líbí a ty špatné přímo miluji. 🙂

bolak

A posledních 14 kapitol věnuju Dr.Axlovi a jeho pozoruhodné osobnosti…

anonym

Napiste knihu o odpodich. Myslim, ze uz zde jednou o tom – myslim kapka psala.
A pojmenuje je :
Odpovedi Dr. Axla.
.. :-o ten mi da ! 🙂

  • iv-

anonym

Pojmenujte je … jsem chtela napsat … ach jo , ti sotkove. !

  • iv-

anonym

Mam uchylku .. , ze kdyz ctu knihu, tak uz musim mit pripravenou uz dalsi, jinou…, ze az bych tu jednu docetla a nemela bych po ruce hned jinou .. , to je uplne jako nejaka fobie z pavouku. ! Musim mit porad nejakou v rezerve. 🙂
Uz i ted je mi z toho blbe, jen kdyz na to pomyslim. 🙂
Kafka na pobrezi …Haruki Murakami
Norske drevo .. Haruki Murakami
Zid – Süs
Jak neprezit vlastni smrt
Stastny Jim
Arnosta Lustiga … , toho ctu, kdyz se vznasim ( skoro cely zivot ) tak 5 cm nad zemi , tak ten me vzdy s jistotou vrati na pevnou zem …

  • iv-

Lucijej

To já zas mám potřebu číst vícero knížek současně. Né teda že bych obě držela v rukou a pojedné větě přeskakovala z jedné knížky do druhé. Ale prostě chvilku čtu jednu, a pak druhou. Začalo to na vejšce, kdy jsem měla jednu knížku rozečtenou doma a druhou na koleji a od té doby nezvádám přečíst jednu, a pak pokračovat na druhou. Takže v současnosti mívám rozečtěné i čtyři knihy současně.

anonym

Mě by se zase asi pletl děj dohromady kdybych četla více knih než-li jednu. Prostě dočtu a pustím se do další.