pan X

Jaký typ jaderných reaktorů se používá u nás?

štěpný jaderný reaktor, fúzní jaderný reaktor, nebo radioizotopový termoelektrický generátor?

Nejlepší odpověď
anonym

Mno…
Obávám se, že tato otázka z domácího úkolu je směřována k tomu, aby ses zamyslel a případně si zjistil, jak který „reaktor“ funguje. A pak si zjistil, jaké elektrárny u nás jsou a jak fungují ony…
Takže nezkoušej opisovat – a případně, budeš-li chtít – pro kontrolu, sem výsledky svého bádání napiš.
😉

Další odpovědi
jmhad

V obou našich elektrárnách se používá štěpný reaktor ruského typu.

Emefej

VVER.