Avatar uživatele
anonym

Jaký tvar slova je bude nejvhodnější?

Dobrý den,
nemůžu se nějak rozhodnout, co ve větě bude nejvhodnější.
V případě MU nebo krizové situace musí Policie ČR vykonávat především povinnosti jako je (NEBO JSOU) uzavření prostoru ohroženého nebo postiženého MU, regulace dopravy v místě zásahu IZS.

Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3345 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Rozhodně „jsou“ (těch povinností je více, není jedna)…
Kromě toho ti tam chybí čárka a celé souvětí je takové křečovité, ´šroubované´…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Je škoda, že přebíráte věty, které jsou stylisticky nepřesné, kostrbaté, převažuje v nich jmenné vyjadřování.

Neuvedla jste, o jakou jde práci, ale pokud necituje vyhlášky apod. měla byste obsah vyjádřit tak, aby bylo zřejmé, že mu rozumíte. Jde zřejmě o styl prakticky odborný,

Dojde-li k mimořádné události nebo vzniku krizové situace, má PČR povinnost uzavřít prostor ohrožený nebo postižený mimořádnou událostí a regulovat dopravu v místě, v němž (protože v něm) zasahuje IZS.

Samozřejmě i uvedená věta musí zapadnout do kontextu, ten my neznáme.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

já bych to vobešel spojením „jako například“ ;{)>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

gecco má pravdu, zní to divně…na můj vkus používáš až moc ráda zkratky a pak si neuvědomuješ jak divně to zní…V případě mimořádné události nebo krizové situace musí Policie ČR vykonávat především povinnosti, jako je uzavření prostoru ohroženého nebo postiženého mimořádnou situací, regulace dopravy v místě zásahu IZS.
věta je šíleně dlouhá a „ěást regulace dopravy v místě zásahu IZS“ divně připojená ke zbytku, jakoby vytržená..
já bych napsala – Pokud nastane krizová situce nebo mimořádná událost, poviností Policie ČR je v prvé řadě uzavření dotčeného prostoru a regulace dopravy v místě zásahu složek IZS.

V případě mimořádné události nebo krizové situace musí Policie ČR vykonávat především povinnosti, jako například uzavření prostoru ohroženého nebo postiženého mimořádnou situací, regulace dopravy v místě zásahu IZS.

Doplňuji:
ten poslední odstavec, co jsem napsala, je tam omylem…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Děkuji. A jak bych se zbavila křečovitosti? Předělat celou větu nebo souvětí rozdělit do několika vět?

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Peggy, co tak trochu víc samostatnosti Stále vám někdo nebude radit. 🙂

Nemyslím ve zlém, ale pravidelně se opakující dotazy na stylizaci.

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Asi bych použil něco jako:
V případě MU nebo krizové situace Policie ČR vykonává především následující povinnosti – uzavření prostoru postiženého či ohroženého MU a regulace dopravy v místě zásahu IZS.
😉

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Kruciš – „regulaci dopravy“…
😉

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek