Jaký tvar slova je bude nejvhodnější?

Dobrý den,
nemůžu se nějak rozhodnout, co ve větě bude nejvhodnější.
V případě MU nebo krizové situace musí Policie ČR vykonávat především povinnosti jako je (NEBO JSOU) uzavření prostoru ohroženého nebo postiženého MU, regulace dopravy v místě zásahu IZS.

Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Rozhodně „jsou“ (těch povinností je více, není jedna)…
Kromě toho ti tam chybí čárka a celé souvětí je takové křečovité, ´šroubované´…

Další odpovědi
annas

Je škoda, že přebíráte věty, které jsou stylisticky nepřesné, kostrbaté, převažuje v nich jmenné vyjadřování.

Neuvedla jste, o jakou jde práci, ale pokud necituje vyhlášky apod. měla byste obsah vyjádřit tak, aby bylo zřejmé, že mu rozumíte. Jde zřejmě o styl prakticky odborný,

Dojde-li k mimořádné události nebo vzniku krizové situace, má PČR povinnost uzavřít prostor ohrožený nebo postižený mimořádnou událostí a regulovat dopravu v místě, v němž (protože v něm) zasahuje IZS.

Samozřejmě i uvedená věta musí zapadnout do kontextu, ten my neznáme.

quentos

já bych to vobešel spojením „jako například“ ;{)>

Funna

gecco má pravdu, zní to divně…na můj vkus používáš až moc ráda zkratky a pak si neuvědomuješ jak divně to zní…V případě mimořádné události nebo krizové situace musí Policie ČR vykonávat především povinnosti, jako je uzavření prostoru ohroženého nebo postiženého mimořádnou situací, regulace dopravy v místě zásahu IZS.
věta je šíleně dlouhá a „ěást regulace dopravy v místě zásahu IZS“ divně připojená ke zbytku, jakoby vytržená..
já bych napsala – Pokud nastane krizová situce nebo mimořádná událost, poviností Policie ČR je v prvé řadě uzavření dotčeného prostoru a regulace dopravy v místě zásahu složek IZS.

V případě mimořádné události nebo krizové situace musí Policie ČR vykonávat především povinnosti, jako například uzavření prostoru ohroženého nebo postiženého mimořádnou situací, regulace dopravy v místě zásahu IZS.

Doplňuji:
ten poslední odstavec, co jsem napsala, je tam omylem…

anonym

Děkuji. A jak bych se zbavila křečovitosti? Předělat celou větu nebo souvětí rozdělit do několika vět?

annas

Peggy, co tak trochu víc samostatnosti Stále vám někdo nebude radit. 🙂

Nemyslím ve zlém, ale pravidelně se opakující dotazy na stylizaci.

gecco

Asi bych použil něco jako:
V případě MU nebo krizové situace Policie ČR vykonává především následující povinnosti – uzavření prostoru postiženého či ohroženého MU a regulace dopravy v místě zásahu IZS.
😉

gecco

Kruciš – „regulaci dopravy“…
😉