Bronzový

Jaký trest dostane žák, který něco rozbil neúmyslně a jaký trest dostane ten, kdo něco rozbil úmyslně?

Neúmysl VS úmysl ve škole

Odpovědi:

Zlatý

To je závislé na situaci a na konkretním člověku, který trest uděluje. Otázka je zmatená, nelze paušalizovat a jednoznačně odpovědět.

Zlatý

To vždycky záleží na člověku, my jsme měli třeba třídní učitelku která měla ráda hezké tvářičky a blonďaté vlásky, takže když byl volanej jeden můj spolužák, říkala mu tenounkým hláskem: "Miško, nechceš jít dneska k tabuliii?" a ještě na něj špulila rty jak na miminko, a on jen zavrtěl hlavou že ne, a ona řekla: "no tak vyvoláme někoho jinýho", a když sem šel k tabuli já, tak mě volala příjmením, který ještě schválně komolila a ještě k tomu přidala nějaký přízvisko, jako "líný" nebo "vyzáblý", aby to i Mišku pobavilo, když měl zrovna náladu že ani k tabuli se mu nechtělo.
---
školu bych neřešil.. v reálném (mimoškolním) světě je to buď nehoda nebo poškození cizí věci

Stříbrný

Školní řád "visí" na webu snad každé školy…

Stříbrný

Když se prokáže, že se nejednalo o úmysl, může jenom nahradit škodu, případně mu to bude odpuštěno, podle okolností. Rozbíjet úmyslně je už vážná věc a "odměna" bude adekvátní. Jakou jinou odpověď jsi čekal?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.