Rokio

Jaký trest dostane ten, který bezbolestně zabije svého psa a pak ho sní?

Tento čin je sice zvrácený a hodně nemorální, ale nikde jsem v zákoně nečetl, že by to bylo trestné.

Tresté je týrání zvířat, ale samotné zabití (i neoprávněné) trestné není.

Co se tedy stane, pokud někdo zabije svého psa tak, aby ho to nebolelo a pak ho sní?

poznámka: Za nevhodnost svého dotazu se omlouvám, ale dlouho mi to vrtá hlavou.

Odpovědi
Dochy

Proč by to mělo být nemorální? Jen proto, že v našich krajích se psi berou jako domácí mazlíčci a ne zdroje bílkovin?

Mám pocit, že trochu problém je zde se zákonem. Psi u nás dle zákona nejsou jateční zvířata a bezdůvodné utracení je proti zákonu (resp. chuť na maso není v tomto případě zákonný důvod)

Drap

Zřejmě žádný trest nebude.

Mc Merkurion

… asi si nikdy nejedl psí guláš … někde jí kočky …