Jaký trest či pokuta hrozí za to, když nemáte s sebou doklady v Německu? díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zalezi jako u nas na pristupu vaseho a policistu. Jste uz ted v Nemecku ?? A na jak dlouho ? Nemuze vam nekdo nekam ty vase doklady poslat ? Trva to 3 dny doporucene.
Normalne ale nekontroluji . Jestli ridite auto , zajela bych na prvni sluzebnu a tam se poptala co mate delat. Ja bych se nebala. S domluvou poridite vice , nez s vymlouvanim.
Kdyztak napiste vice , mozna bych mohla i ja zjistit vic. -iv-
P.S. predpokladam tedy , ze jste si je doma zapomel.

Další odpovědi:

Zlatý

A jaké doklady? Je rozdíl řídit bez řidičáku, mít kvér bez zbrojáku nebo si jen zajít kousek za čáru na návštěvu bez občanky.
Ale Německo už není totalitní stát - pokud nebude důvod (silniční kontrola, nehoda...), nikdo se o tvoje doklady nebude zajímat.

Zlatý

Policajti v Německu nediskutují.Vyměří pokutu,podle toho co nemáš,a trvají na zaplacení na místě.Nezaplatíš,mohou zabavit auto,nebo Tě poslat do vězení,až do doby zaplacení.Nic nevypisují,trvají na hotovosti.Obdobné je to i ve Francii.

Zlatý

Je nějaký rozumný důvod nemít v Německu doklady ?

Bronzový

jiste to nevim, ale pokud je to ridicak, tipl bych si, ze to bude mastna pokuta. body se neprenasi ze statu na stat - cili pokud vam vemou bod v nemecku, do ceskeho bodovani to nijak nezasahne

Diskuze k otázce

Zlatý

chudst

mosoj: radeji nez diskutovanim o "duvode" bych prosim bral odpoved. Tohle se muze stat nedejboze kazdemu, vcetne me; do Nemecka obcas jezdim a prestoze si je pravidelne kontroluji, neni vylouceno, ze jednou jedinkrat zapomenu a nahoda je blbec.

Predpokladam, ze ridic nemuze pokracovat dale v jizde. Overi se, jestli ma skutecne doklady a podle toho se postupuje dale. Ale jestli se strhavaji body nebo jestli se plati pokuta anebo jestli policie muze vystavit okamzity jednorazovy ridicak nemam tuseni a kdyz uz tu tahle otazka je, celkem rad si poslechnu odpoved.

anonym

Chudste , ja jsem hodne casto v Nemecku , podnikam tam ...
Kdyz prijde fotka z radaru , prijde uz pak primo domu prikaz k uhrade do banky , kde uz je vytiskla pokuta v eurech. Kdyz dostanou cesi pokutu v Nemecku - moji znamy , ze prekrocili napr. dobu parkovani - prijde i jim do Cech pokuta s prikazem k uhrade. Tak to davaji me , a ja jim to v Nemecku poslu ze sveho euroveho uctu.
To stoji 5 euro.
Chytaji malokdy jen na kontrolu ( jen u dalnic ) , ale vetsinou maji duvod. I tady - mam zkusenost , ze jsem uprosila , kdyz jsem omylem vjela do jednosmerky ( omylem blbce , slepe jsem verila navi ) .. , a oni policajti me naopak uplne pomohli dostat se k mistu firmy , kam jsem potrebovala.
Maji u nich tabulky stejne jako u nas. U nas i za sebemensi prestupek muzete dostat minimalni , ale i maximalni pokutu. Proto je dulezite " jednani " z obou stran. -iv-

Zlatý

chudst

Aha, taky dobra pripominka: tak co se stane, kdyz nebudu mit ridicak? A co se stane, kdyz nebudu mit obcanku / pas - kdyz uz me bude policie kontrolovat?

Zlatý

mosoj

Stále jsem se nedozvěděl ( a určitě nedovím) co se stane. Takže také plané tlachání.

Zlatý

led

Za 40 rokov, čo chodím do Nemecka videla som len 2x kontrolu dokladov, to ešte pred 1989.
V našom autobuse mali na jedného kolegu podľa výzoru podozrenie na Palestínca, mal len občiansky, pas zabudol doma. Zobrali ho na služobňu, preverili ho, napomenuli a pustili nás ďalej.
Dôležité je, aby ste mali nejaký identifikačný preukaz. Ak nemáte vodičák, auto musíte odstaviť, nesmiete jazdiť, ak nemáte doklady od auta, počítajte so zadržaním a overovaním. Je to na niekoľko dní.
Ak máte nejaké identifikačné doklady aj dnes máte šancu z toho vyliezť bez pokuty. Pokiaľ nejazdíte bez vodičáku.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 113
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.