Jaký trest by hrozil??

Dobrý den,

možná hloupý dotaz.Ale chtěl bych vědět co by hrozilo člověku,kdyby vytáhl pistoli a toho herce viz video http://www.novinky.cz/… zastřelil.Mám namysli u nás v ČR.Děkuji.

Odpovědi:

Stříbrný

Přišlo mi mailem video z ruského prostředí - klasická skrytá kamera. V ruské poštovní schránce mající tvar dosti velkého kvádru stojícího na zemi se schoval mladík a když někdo do schránky vhodil dopis, mladík jej vyhodil ven - dosti rychle, aby si toho vhazující osoba všimla a opět vhazovala. Legraci byl ovšem konec, když přišel obtloustlý padesátmík, který poté, co dopis podruhé vypadl ze schránky, vytáhl z kapsy devítku a otvorem pro dopisy poslal dovnitř schránky asi pět výstřelů. Takže si myslím, že ti herci taky mohli vypadat jak na čínském popravišti.
Doplňuji:
Bohužel po zhlédnutí tohoto videa musím konstatovat, že kdyby osoba uvnitř herce zastřelila, tak by asi nakonec byla odsouzena za nejmíň zabití. U nás jsou totiž zákony nastaveny tak, že se můžu takto bránit pouze za účelem odvrácení akutního útoku a strašení někoho přes plotní pletivo by se asi jako útok ohrožující zdraví nebo život klasifikovat nedal.

Bronzový

ale přes hubu zasloužili určitě

co se sebeobrany týče - na video jsem nekoukla, protože jim nechci ještě zvedat sledovanost, ale pokud se ti herci oháněli nožem nebo nějakou maketou pistole, tak by to možná soud uznal... ale pevně doufám, že u nás nikoho taková blbost nenapadne :/

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.