huxa

Jaký teploměr vybrat?

Zatím jsem měl možnost používat pouze darované digitální teploměry z pojišťovny, všechny měřili velmi pofidérně, mnohdy o dva-tři stupně méně.
Jsou takovéto problémy i u ostatních digitálních teploměrů?
Zvládají bezdotykové teploměry pod 1000Kč měřit přesně? (konkrétně jsem slyšel chválu na Microlife NC-100 ).
A jak poznat, jestli zakoupený teploměr měří přesně?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vyčlenil jsem jeden digitální teploměr za cca 100 kč s gumovou špičkou jenom pro sebe !! Měřím se per oro ( v ústech). velmi dobře a rychle.
Ne že by digitální neměřily, ale jejich vypnutí závisí na rychlosti přírůstku teploty a ty jsou pod paždí velmi pomalé. Teploměr to vyhodnotí jako konec měření.
V nemocnicích se vrátili zpět ke skleněným teploměrům. Dnes již existují skleněné zdravotní teploměry tzv. rychloběžky.

Na přesnosti až tak nezáleží. Je dobré porovnat s několika jinými teploměry.
Samozřejmě ± 1oC je nepoužitelné.

Doplňuji:
Pokud máš na mysli infra teploměry tak potřebnou přesnost budou mít až ty dražší teploměry.
Nicméně při měření je třeba dávat pozor zda se měřený zrovna někde nenahříval nebo na něj nesvítilo sluníčko atp.

Další odpovědi
anonym

Sežeň si klasický, rtuťový…
😉
Na Ukrajině sice nyní mají poněkud jiné starosti, ale teploměry kvůli tomu prodávat nepřestali. A pokud tam nemáš kontakty, na netu je někde inzerát borca, který je pořád ´dováží´.

suaeda

Sehnal jsem si již dříve od známe klasické lékařské teploměry se rtutí. Přivezla je s tehdy ještě klidné Ukrajiny. Nebyly vůbec drahé. Zkoušel jsem je a porovnával výsledky měření. Fungují a měří výborně,. Mají jen jednu zvláštnost jejich nápisy jsou v azbuce.
Před časem mi přivezla jiná známá z Turecka rtuťový teploměr (je to spíše skleněná tyčka) na kterém není skoro nic vidět. Ten nedoporučuji.

cochee

Existují teploměry s náplní galinstan, tekutá to směs (v oblasti tělesných teplot) gallia, india a cínu. Mají údajně jednu nectnost, hrozně špatně se setřepávají. Ale drahé moc nejsou.

pajaka

Mám vyzkoušený infračervený od Harmannu, Thermoval Duo Scan, ale ten není bezdotykový. Měří přesně, ověřuji to opakováním měření a pokud chci mít opravdu jistotu, tak přeměřím i jiným, například starým rtuťovým, ale naštěstí mi žádné odchylky nevycházejí. Sehnat se dá určitě pod 1000 korun.

mosoj

Píši, že se prodávají klasické skleněné. Jediný rozdíl je, že jsou lihové což ti může být jedno. Ty to nepoznáš.
Pokud se pro to rozhodneš ber tu rychloběžku !!!
Na Ukrajinu jezdit nemusíš.

mosoj

Na Ukrajinu nyní jezdí jenom nezodpovědné delegace.
Potom Angela prosí Putina aby zakročil !!!

huxa

Děkuji, na lihové jsem naprosto zapomněl 🙂

mosoj

Nemáš zač.