silesnet

Jaký teleskop si mám koupit?

Budu si kupovat teleskop, ale moc nevím jaký. Byl bych ochoten za něj dát něco okolo 5000kč. Nejčastěji nejspíše budu pozorovat planety a Měsíc. Prosím o linky na vaše návrhy, předem děkuju.

Odpovědi
střevo

tedle je dobrej http://www.ar­med.cz/telesko­picky-obusek-esp-kaleny-cerna-protiskluzova-rukojet/d-95587/ teleskop, mam ho taky;-)

lexx

Podle světlosti objektivu a zvětšení…a kvalitní čočky, výrobky z marketů mají často plastové a ty jsou méně dobré, časem ztrácí průhlednost a porýsují se obraz rozostří.