uccello

Jaký teleobjektiv byste mi doporučili k zrcadlovce Praktica MTL 5B?

Kdysi jsem dostal tip na Exaktu 70–210mm 1:4, 5–5,6 -M42, ale už ji nemůžu sehnat. Nevíte o nějaké jiné alternativě? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

V podstatě hledej jakýkoli manuální ´tele´ se závitem M42, čím lepší světelnost, tím lépe. Ale jaká ohniska potřebuješ – to víš jen ty…

Další odpovědi
rigormortis

Má to clonu, nebo potřebuješ v objektivu?
Zkus Cosina značku. Mám od nich na macro…sic mám digitál, ale s redukcí to jde používat v pohodě, tělo je velmi precizně vyrobeno a i po těch letech ok stav.
Doplňuji:
Zkoušel jsem i zrcadlový objektiv…docela psycho, má špatnou světlost a hloubka ostrosti na šířku papíru, ale když se to povede a naučí tak jsou z toho zajímavé fotky.
Nakup to někde na ebay.