Tyna97

Jaký technický obor na VŠ si vybrat?

Zdravím,
potřebovala bych rady starších, zkušenějších, popřípadě studentů na ČVUT nebo na jiné technické škole.
Potřebuji se rozhodnout, jaký obor si už definitivně vybrat.
Jsem na gymnáziu a baví mě matematika a fyzika. Chemie mě baví, ale jen organická. ICT (počítače) mě taky baví, ale na programování nechodím (ne že by mě nebavilo, ale neměla jsem čas.
A teď moje dilema, moc ráda bych studovala technicky zaměřenou VŠ. Poslední dobou kroužím kolem Částicové a jaderné fyziky nebo kolem Fyzikální elektroniky, oba obory jsou na FJFI ČVUT. Dál jsem si našla obory co by mě mohly zajímat a to jsou Aplikovaná elektronika, Komunikace a elektronika a Aplikovaná elektrotechnika na FEL na ČVUT.
Dál jsem se koukala na MatFyz a na něm na Aplikovanou fyziku.

Ráda bych se zeptala, dá se toho studium zvládnout, i když nejsem žádný génius, prostě mám ráda matematiku a fyziku (a mám z nich jedničky)? Je mi jasné, že každý obor to má jinak.
Na kterém z těchto oborů není potřeba umět dobře programovat?
Je pravda, že úmrtnost na těchto VŠ je vysoká z toho důvodu, že se na ně bere bez přijímaček a většina lidí co vyletí neměli o školu ani moc zájem?
Jaké je uplatnění v těchto oborech? Co člověk může dělat, kde může pracovat, po vystudování těchto oborů?

Chtěla bych pracovat třeba ve vývoji nebo v laborce. Něco nového vytvářet, nevadilo by mi ani pracovat v nějaké firmě.

Moc děkuju za odpovědi :)

Odpovědi
tencosepta

zkus první „nanečisto“ na rok pracovat v nějaké firmě, která má náplň práce, které se týká tvůj obor a pak si vybereš sama :)

Kelt

V tomto se budeš muset rozhodnout sama. Na každé škole existují dny otevřených dveří. Tam se můžeš jít zeptat přímo odborníků, kteří vyučují a když je požádáš, mohou ti dát nějaké reference na bývalé studenty a ty můžeš oslovit. Představ si sebe za deset a více let. Kde chceš být a čím chceš být a podle toho si urči, co by pro tebe bylo výhodnější. Můžeš pracovat v nějaké firmě, zůstat na škole atd.