Avatar uživatele
VeRe1983

Jaký stupeň, resp. druh zátěže vydrží metalokeramická zubní náhrada?

Je možné, aby se „odloupl“ kus korunky/můstku prostou dlouhodobou únavou materiálu? Nikoliv že by mohly přijít k úhoně jen výraznou mechanickou námahou? Nejsem si vědom, že bych si u dvojky vpravo nahoře např. ťukl příborem, že bych tím zubem skousl něco tvrdého. Včera jsem nějak zjistil, že tvar zubu u dásně nevypadá, jak by měl, že ten „oblouk“ není tvarově symetrický. Je možné, abych relativně pevný kov (patrně zirkon) s napálenou keramikou poškodil třeba rozdílem teplot, kdy si nedlouho po návratu z mrazivého venkovního prostředí dám teplou polévku? Anebo že by se ty tři roky pití džusů, energeťáků střádaly a i přes čištění tam probíhala určitá degradace materiálu a pak stačilo málo? Průběžně se napiju přes celý den, po každém loku si zuby čistit asi nemůžu. Nejsem si vědom nějakého jasného poškození, že bych třeba spolkl něco ostrého, ale při tom přezkoumání se mi tvar nezdá. A zubařka mě objednala až za 14 dní. Dosti mě představa, že by to bylo poškozené, děsí, stálo mě to kolem 25 tisíc, protože jsem si nechával dělat šest předních zubů a ty jsou spojené v podobě můstku a asi bych si musel jít hodit mašli, kdyby to fakt bylo v nepořádku. Nemáte někdo zkušenosti či poznatky o vlastnostech těchto náhrad, co vydrží, co ne? Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2966 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek