sesednizkola

Jaký stát máte nejraději a který nemáte rádi?

Je jedno, kolik lidi z daneho statu znate nebo jestli jste tam byli..proste jaky stat je vam sympaticky a ktery ne.. ja mam nejraději Rusko a pokud to půjde, urcite bych se tam chtel v lete podivat:) nejmene sympaticky se neda rict tak jednoznacne, mam rad vsechny lidi ze vsech koutu sveta, ale kdyz uz to mam takto napsat, tak nejmene sympaticky stat je pro me asi Slovensko…nevim proc, ale Slovaci mi vess prijdou hrozne hloupi a poznal jsem jich par a az na jednu slecnu a par, opravdu velmi malo lidi, to byla co se tyce hlouposti opravdu silna kava, nebo kdyz pustim jejich tv tak porady typu Farmar hlada zenu byli opravdu sila, ovsem narame sem se u nich bavil 😁 (hlavne se nikdo neurazte, pisu co vidim a vy muzete napsat taky:) take mi neuveritelne vadi slovenstina kterou oni vyhradne mluvi, to me vzdy vytoci, ale jinak jsem docela tolerantni )) piste co vy…a nepiste o Česku ale, zkuste kdyztak vymyslet jiny stat.

Nejlepší odpověď
Mirdas

Méně kritizuj a více cestuj zda tu možnost máš.
Já se na Slovensku cítil velice dobře a rád se tam vždy vrátím jako do Norska, nebo Francie.
Naopak právě na Rusko nerad vzpomínám, ovšem hodnotit celý stát podle zážitků ( nechci rozvádět ) který mám se mně zdá hloupé a doufám že budeš mít více štěstí.

Další odpovědi
led

Nepozerám na štát, ale na ľudí, žijúcich a tvoriacich zoskupenie s názvom štát.
Štát je slovo, je pomenovanie krajiny, príroda i civilizácia, ale hlavne Štát, to sú Ľudia. Už dávno neplatí Ludvíkové " Štát som Ja", aj keď médiá i jednotlivci sa o to stále pokúšajú.
K vášmu hodnoteniu národa, štátu…
nestačí len sledovať televíziu tohto štátu, hlavne, ak médiá vlastnia nie občania kritizovaného štátu, ale nadnárodné spoločnosti prevažne zo západného pobrežia Atlantiku, ktorí určujú, nie prispôsobujú, vysielanie svojim požiadavkám na útlmenie kultúrnej povedomosti náraoda. Kto žije „kuchynskými“ seriálmi, plnými rozprávkovou naivitou, záplavou krve a bozku, zabúda, že mimo obrazovky sa žije ozajstný život. Pokiaľ chceme poznať národ, musíme poznať živých ľudí a nie svit obrazovky a pach zakrvaveného papiera bulvárnych plátkov.
Píšete: „nepíšte o Česku“, súhlasím nebudem písať o nejestvujúcom Česku, pre mňa je to stále štát s názvom Česká republika, Česká země, ale nie spotvorenie „dojčbohémia – Česko und Morawa“. Budem písať o krásach krajiny v Českej kotline, o zákrutách pri Cínovci, či spomínať na medveďa v Šumavských hvozdech, záveje pri Aši, rybníky i chuť piva a hlavne budem písať o ľuďoch, pretože práve oni tvoria štát.
„take mi neuveritelne vadi slovenstina kterou oni vyhradne mluvi, to me vzdy vytoci“ je škoda že sa nesnažíte spoznať národy aj cez znalosť ich jazyka.
Ak teda máte rád Rusko, ktorú z národných rečí jednotlivých národov Ruskej federácie poznáte? Snáď aspoň štátnu ruštinu…

Drap

K čemu ti náš názor poslouží. Celé je to nesmysl. Zkus vymyslet rozumnější otázku.

Lamalam

Nejraději mám Nauru, pokud to půjde, určitě bych se tam chtěla v léte podívat. Nejméně sympatický stát je pro mě Surinam, Surinamci mi přijdou hloupí, vadí mi surinamština, kterou výhradně mluví. Když si pustím jejich TV, tak pořady typu Surinamský farmář hledá ženu jsou opravdu síla.
Doplňuji:
Po přečtení této tvé otázky http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-jste-nejvic-nadychali se už nad debilitou této otázky nepozastavuji.

dědapetr

Všude je krásně když se tam jedu jen podívat,ale tady doma žiji a je zde nejlíp.

Katka99

Pro mě je nejvíc sympatický stát Indie, možná to bude znít divně, ale mě se prostě líbí jejich náboženství atd. Pokud bych měla možnost určitě bych se tam chtěla podívat. A nebo taky se mi líbí Amerika, hlavně New York, tam bych se taky chtěla podívat :) A naopak nejméně sympatický, tak to ani nevím :( Podle mě má každý rád jiný stát , a proto tady nebudu psát , který stát nemám ráda, protože mě žádný ani nenapadá..

dudu

Mýlíš se, Slováci nejsou hloupí ani náhodou, oni jsou vyčůraní. Potvrzují to nejen moji známí, kteří např. studovali Baťovu univerzitu ve Zlíně, ale též třeba zkušenosti ze styku se slovenskou komunitou v Anglii. Na Poláky ovšem nemají. Dcera, která pracuje ve zdravotnictví navíc tvrdí, že zdravotní sestry ze Slovenska jdou hlavně po penězích a přitom na ně není spolehnutí. Nejdůležitější prý je, aby jim ladily boty s kabelkou.
Doplňuji:
Cítím však velký rozdíl mezi Slováky od Bratislavy a třeba od Oravy. Ty mám raději než některé Čechy. Slovenštinu pak miluji pro její libozvučnost, zejména když zvoní ze ženských úst..