Slayer5

Jaký smysl měl dvoupolní zemědělský systém?

Jak funguje dvoupolní systém vím, ale chci vědět smysl toho systému. Měli větší úrodu nebo…

Nejlepší odpověď
annas

Teno systém se používal v raném středověku,byl vystřídám trojpolním systémem.

Když víte, co to bylo, tak zkuste uvažovat , v čem byl smysl. Jedno pole se obdělávalo, druhé leželo ladem nebo se na něm pásl dobytek.

Jaklým způsobem se pole obdělávalo v raném středověku?, Které pole se hnojilo? Jako mohly být výnosy?

Další odpovědi
mosoj

Ano, měli větší úrodu.

Ambrley

Ta část pole která leží ladem nebo se na ní pasou zvířata si „odpočine“, v případě pastvy se pohnojí.

klumprt

Jaký smysl má chodit do školy a chrápat tam?