bolak

Jaký smysl má CLO?

To co je na wikipedii už jsem četl a připadá mi to jako blábol.

Nejlepší odpověď
anonym

Smyslem je ochrana vlastních výrobců před ´cizími´ – k ceně výrobků výrobců mimo daný celní ´prostor´ (stát, unii) prostě přidá přirážku.
Dalším smyslem je přidat nějaký peníz do státního rozpočtu (i když tato funkce je sporná – protože zavedení cel sebou nese zvýšené nároky na jejich prosazování (minimálně náklady na celníky).

Další odpovědi
mosoj

Ochrana ekonomiky a trhu.