Jaký rozdíl mezi kovbojkou a westernem ?

Odpovědi
led

Okrem rozdielu v názve pomerne žiadny. Až na…
Kowbojka opisuje život potulných pastierov, robotníkov na rančoch, s nizko zavesených koltov, nedočkavým prstom na ich spúšti a mladých krások.
Western rozširuje záber kowbojok aj na potulných lovcov, indiánov, statočných rušňovodičov a diečat bledých i červených tvárí.
Doplňuji:
Prakticky v tom nie je žiadny rozdiel, sú to „rozprávky“ pre všetky vekové kategórie a pohlavia
Pokračovanie v diskusii…„Western je fiktívny umelecký žáner…“

klob1

Snad je to totéž ne?Sice ty slova jsou jiná..Kovboj(Cow­boy) čili honák krav,chlapec honící krávy na pastvu,na pastvě v pastvinách..
Western západní něco…

led

„Western je fiktívny umelecký žáner, ktorý je prezentovaný v rôznych formátoch, ako je film, televízia, rozhlas, literatúra, či v maľbách a iných vizuálnych umeleckých štýloch. Prezentuje príbehy z prostredia amerického divokého západu, západnej Kanady, Mexika, Aljašky, niekedy aj z Austrálie situované hlavne do obdobia 19. storočia.“
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Wes­tern
Kowbojka je u nás zdomácnelý názov „umeleckého“ diela kniha, film s westernovým žánrom s príbehmi zo života kowbojov…