harry pihach

Jaký pták má největší rozpětí křídel?

Dobry den,potrebuju vedet,jaky dosud zijici ptak ma nejvetsi rozpeti kridel.dekuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Mořský orel – rozpětí křídel až 2,5 m.
Kondor – rozpětí křídel až 1,6 m
Albatros -rozpětí křídel až 3,1 m
Doplňuji:
bubca : Já také !!!

Další odpovědi
anonym

Opravdu je to albatros.Stěho­vavý.Až 3,7m.(Wikipedia). To je pro mě překvapení,žil jsem v přesvědčení,že je to kondor.

KubikS7

I takový pelikán kadeřavý má rozpětí až 3,5 m !

mosoj

bubca : Jako kluk jsem četl nějakou sovětskou knihu pro mládež, kde stále strašili s kondorem. Myslím, že tam v noci létal nějaký model letadla, již si děj nepamatuji načež jak se kniha jmenovala a od koho byla.
Od té doby mám zafixováno jako největšího a nejhroznějšího ptáka kondora .

ten který je

Tu knihu napsal Alexandr Lomm a jmenovala se Noční orel.

mosoj

Takhle nějak si představuji fungování tohoto serveru. Díky za název knihy a jméno spisovatele.