kyselina 5

Jaký prvek při ochlazování a tuhnutí vydává melodii?

Vím že je v per. tabulce součástí s nebo p prvků.
Je to stříbrnolesklý kov. (což je většina kovů) :(
A má 6 alotropických modifikací.

Mám to do jedné chemické soutěže. Hledala jsem to už všude, zkoušela jsem to hledat i anglicky jenže nic. A dál se bez toho nehnu. Nevíte někdo? Mám podezření na Ca, Sb, Sn…
Děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nevím jestli je to přímo melodie, ale určité vzrání nebo skřípání vydává při skupenských změnách i při přechodu mezi některými alotropickými modifikacemi prvek č. 50, tedy cín.

Další odpovědi
rigormortis

Sn to určitě není, taky ani olovo, ocel a hliník…ani to nemusí být kov, může to být taky nějaký krystalický prvek co při tuhnutí praská.
Možná sklo (to není krystalické ale budiž)?
Ale teda nikdy jsem nic takového neslyšel…

Emefej

Je to cín.

kyselina 5

Sklo není prvek, to je sloučenina. Ocel je zase slitina.
Je to jenom jeden prvek z PSP.