wendyX

Jaký protiplísňový přípravek, který je možno přimíchat do běžné malířské barvy (na př. Primalex) byste doporučili?

.....je možno přimíchat do běžné malířské barvy (na př. Primalex) byste doporučili? Představuji si takový, který by byl spíše prevencí před možným plesnivěním, byl bez zdravotních rizik a bylo s ním možno vymalovat i běžně obývané místnosti (ložnice, obýv.pokoj a pod.)- tedy žádný „chemický buldozer“ typu Savo… 🙂
Uvítám tipy od Vás všech, kteří už máte s něčím podobným praktickou- a tedy ověřenou zkušenost. Díky všem.

Nejlepší odpověď
Funna

existuje přímo protiplísňový primalex…mykostop se jmenuje…a máme tím vymalovanou koupelnu, která měla plesnivý jeden roh…a Savo by ti nepomohlo, to jen vybělí stěny a pak „vyčuchne“…
nějak nechápu, co se všichni bojíte Sava…já s ním funguju normálně bez rukavic a nic poleptaného nemám…

Další odpovědi
honza19hk

nevím co máš proti savu,v tom množství ti nic neudělá,když po vymalování nachvíli vyvětráš. Nicméně dříve se používalo mlíko z hašenýho vápna.

Ale u nás se to savo používá a problémy s ním nikdy nejsou,teda když víš jak s ním zacházet a kolik ho tam nalejt.