Frofo

Jaký programovací jazyk zvolit?

Mám na výběr mezi jazyky C# a C++. Do budoucna bych se chtěl naučit tvořit nějaké jednodušší aplikace, případně hry. Začal jsem se učit základy C++,ale nevím jestli by nebylo vhodnější C# pro již zmíněné důvody..
Doplňuji:
Mohl by i prosím případně někdo napsat výhody oproti druhému jazyku?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Fienir

C#

Ale lepší než C# je Java.

anonym

C#

Tw!st

C#

Doplňuji:
napřed se nauč C# protože je jednodušší a až budeš umět C# tak se začni učit C++

smitka

C#

Oba jazyky jsou pro samotné principy programování totožné. Syntax obou jazyků je stejná. Na pozadí však fungují zcela odlišně – C++ dělá nativní kód přímo pro procesor počítače (je tak rychlejší, ale je třeba si hlídat paměť a použité zdroje poctivě uvolňovat)/C# vytváří pseudokód, který se při prvním spuštění dopřeloží, sám si hlídá uvolňování paměti atd. – pro samotné programování si myslím, že to není podstatné.
C# má výhodu, že ve vývojovém prostředí lze jednodušeji připravovat klasické formulářové aplikace (ne jen běžící v příkazovém řádku). Pro aplikace, které nějakým způsobem komunikují přímo s HW je lepší C++, pro rychlý vývoj jednoduchých aplikací, kde se nedbá na maximální výkon a využití různých rozšíření, je lepší C#.