LeVovič

Jaký program je na diagnostiku PC nejlepší?

Zdravím,

koupil jsem si nový počítač HP ENVY PHOENIX ( https://www.tsbo­hemia.cz/hp-envy-phoenix-860-002nc-p4s57ea-_d229560.html ), přímo na TS Bohemia jsem se domluvil na zvýšení RAMek (přidali 2 × 8 GB), ale hned první den, kdy jsem začal PC používat mi začal zamrzat a pomůže jen tvrdý restart. Zamrzne tak, že vidím obrazovku, jako by se nic nestalo, ale ani myš, ani klávesnice nereagují. Občas je slyšet nepříjemné „chrčení“ z reproduktorů. Počítač zamrzne i při zapnutí (objeví se přihlašovací obrazovka do účtu a nic nelze dělat). Poprvé zamrzl při hraní hry Assassins Creed Syndicate, ale teď se to děje při jaké-koli práci. Zamrzne minimálně jednou za den.
Na internetu jsem samozřejmě listoval a všude psali, že je potřeba počítač prohnat diagnostikou a mě zajímá, zda znáte nějaký program (nejlépe free), který by měl jednoduché rozhraní (nejlépe v češtině), který bych spustil a zjistil bych, kde je problém.
Dříve, než začnu řešit reklamaci, tak to chci řešit právě diagnostikou, abych sám věděl, co je na PC špatně.

Předem moc díky za všechny Vaše odpovědi, rady a typy, jak daný problém vyřešit.

Doplňuji:
Chci se sebevzdělávat a proto bych rád zjistil, co s tím je. Každopádně je mi jasné, že servisu se nevyhnu (PC mám asi týden).
Popřípadě více v diskuzi.

Nejlepší odpověď
Emefej

Nemudruj a hned to dej do servisu. Oni budou mít kvalitnější diagnostický SW, než enějaký free program z internetu.

Další odpovědi
gecco

Vůbec nic neřeš a reklamuj to…
😉
Zřejmě se nepohodnou RAMky a vyřeší to jen výměna těch nových za jiné (nebo vyndání těch původních a koupě nových ´všech´)…
___
Koneckonců:

  • problémy ´nekompatibilních´ RAM se detekují velmi obtížně (testy nemusí být jednoznačné a prokazatelné)
  • servis – pravděpodobně, nebude tvé testování vůbec zajímat

😉
_____________­_________________________

K Doplnění:
Spuštěním nějakého freeware, které si necháš doporučit a vlastně ani nevíš proč, se nic nenaučíš…
😉
Prozatím nám věř, že problém tkví v ne zcela stejném časování RAMek – a případně si nastuduj, co to může způsobovat, pokud se na koncových adresách prvního a počátečních adresách druhého ´bloku´ nalézají data, která procesor zpracovává (´čte´)…
😉

anonym

Nikdy jsem tohle nepoužil,ale zkus si prčíst tohle:
http://techne­t.idnes.cz/pet-nejlepsich-diagnostickych-nastroju-napovi-co-mate-v-pocitaci-pym-/software.aspx?c=A090201­_001605_softwa­re_vse

Pak tohle nebo ještě Aida64.
Ještě zkus tohle,ale nezná semi,že takhle brzo,ti pc vypoví službu.
http://www.dx­.com/p/pc-motherboard-repair-troubleshoot-boot-failure-diagnostic-pci-card-21997#.VmChp7-9vIU
http://www.slu­necnice.cz/spra­va-a-zabezpeceni-pocitace/diag­nostika-a-benchmarking/