Kaxx

Jaký příkon má televize a notebook?

…a jsou kW stejné jako kWh?
Doplňuji:
Elektroměr-kolikrát se otočí kolečko jestliže jím procházel proud 1A po dobu 1h? (a to samé se 3A po dobu 1h?)
Predem děkuji za odověd :)

Nejlepší odpověď
Drap

Na jednotlivých přístrojích to bývá uvedeno. Je to ve W

Další odpovědi
Hlada

kW je jednotka výkonu. Měří se wattmetrem. U spotřebičů se udává příkon. Je to součin napětí x proud. Na televizi i na ntb bude vyražený.
kWh je jednotka energie. kWh měří elektroměr. Počet otáček nebo bliknutí na 1 kWh je různý podle typu, je napsaný na štítku.
Při proudu 3A oproti 1A bude počet otáček 3× větší.

leporela22

na každém spotřebiči je napsané ve wattech příkon tudíš kolik wattu za hodinu spotřebuje a Kwh je kolik zaplatíte za 1 Kw je to kolem 20kč nebo 14kč já nevim.
každý to má jinak