postcd

Jaký převodní kurz by byl použit pokud by se měnila v ČR koruna na euro?

Nejlepší odpověď
dudu

Kurz bude vyhlášen a zafixován nejméně rok před vstupem ČR do MÚ. Tento postup má za cíl nastavení jasných pravidel a zabránit spekulacím.
Doplňuji:
Mosoji nestraš, nebude to tak fatální. Kromě toho zatím neplníme ani vyhlášené podmínky ani nebyl stanoven definitivní termín vstupu. Tuším, že tuto problematiku má ve svém programu strana TOP 09.

Další odpovědi
mosoj

Dobře nám tak, pokud se euro prosadí !

arygnoc

na slovensku si to „odskákali“ spolu s uťahovaním opaskov.
zmena meny prináša drobné zdraženia (niekedy nie iba drobné, niekedy – ale zriedka, i zlacnenie) a dosť „prešľapov“ ľudí, ktorí i na menu ešte nezvykli.

podľa skúsenosti zo slovenska bude kurz bolestivý, rozhodne bude horší ako je teraz v zmenárni.

pre exportérov rozhodne vítaný krok, pre zmenárne ďalšia rana pod pás.
a pre zamestnancov tiež, lebo platy pôjdu (relatívne i absolútne) dole.

potrvá nejaký čas, kým sa mena usadí.

Funna

podle toho, do jaké vlezeš směnárny…každá má trochu jiný kurz…cca kolem 25Kč
Doplňuji:
hmm..ale ty ses asi ptal, v jakém poměru by se měnila koruna, pokud by začalo v ČR platit euro místo koruny…
kurs bude stanoven Radou EU přibližně půl roku před zavedením eura v dotčené zemi, v návaznosti na kladné vyjádření Evropské komise a Evropské centrální banky ohledně plnění maastrichtských konvergenčních kritérií…

elektrikář

Sestra v Rakousku při přechodu na euro dost nadávala co vše se zdražilo.