Olda-

Jaký používáte holící strojek a jak se mám holit?

Narostl mi pod nosem ohavný knírek a nevím jak se mám oholit a jaký holící strojek je na to nejlepší…

Nejlepší odpověď
anonym

Oldo, v tom by Ti měl poradit nějaký muž, ti ale nejspíš mají víkendovou siestu (už od rána???) a nikdo nereaguje.
Takže holicí strojek si nejdříve pořiď nějaký mechanický. V drogerii Ti prodavačky rády poradí s výběrem něčeho vhodného pro začátečníky. Já u svých nákupů pokaždé dodržovala cenově zlatou střední cestu a skoro pokaždé to vyšlo. (Dokonce jsem jednou tímhle způsobem zabodavala s velmi „dobrou koupí“, když jsem dceři pořizovala kytaru. Ta byla nakonec ohodnocena jako kvalitativně mnohom lepší než by podle ceny měla být. To sem ale nepatří.)

Jak se holit, by Vám měl nejlépe vysvětlit Váš otec, nebo kamarád, který s tím už má zkušenost. Nic těžkého na tom není. Dnešní holicí strojky jsou i dostatečně bezpečné, abyste si neublížil.
Pamatuji tatínka, který se holil břitvou, to bylo o dost nebezpečnější a kamenec si často přišel na své. Potom si pořídil takový ten krátký holicí strojek a na nic jiného až do smrti nesáhl. Elektrický strojek mu sice maminka kdysi pořídila, ale tatínek se jím „zkusil“ oholit jen jednou.

Další odpovědi
Drap

V podstatě je to jedno záleží na zvyku . Kvalita je většinou závislá i na ceně. Nejdokonalejší oholení je břitvou. Osobně břitvu používám. V dnešní době je svým způsobem i problém kvalitní klasickou břitvu koupit. Většinou jsou v prodeji jen břitvy, kde se jako ostří používá buď celá, nebo část žiletky. Ty nejsou tak kvalitní a oholení neni tak dokonalé. Pořízením kvalitní břitvy, dají se sehnat i v bazarech a ve starožitnictví máš vystaráno na celý život.

ReHu

Já bych to nijak nehrotila.
Kup si holící strojek, prodavačka ti poradí a nějakou pěnu, která vousy změkčí.
Pak to jednoduše ohol. Je dobré oholené místo přetřít nějakým ošetřujícím mlékem. S vousy se oholí i trochu vrchní vrstvy pokožky a je potom citlivá.
Časem zjistíš, který strojek a který gel či pěna ti vyhovuje víc a která míň.