matejtrunkat

Jaký použít software pro zpoplatnění wi-fi v našem penzionu?

Máme penzion a pro naše návštěvníky chceme zavést zpoplatněný internet. Můžete někdo poradit jak to provést? Nejlépe bez pořizování dalšího hardwaru?
Doplňuji:
Neptám se na to, jak to udělat zadarmo – tak už to máme, ale chci vědět, jak to zpoplatnit. Vyjádřil jsem se asi špatně..vypusťte slovo penzion.

Nejlepší odpověď
arygnoc

Proč ho chcete spoplatňovat?
Dnes je to už szandartně služba v ceně, tedy zadarmo.
wifi router pořídite do 1000 Kč, náklady se vám rychle vrátí.
Doplňuji:
jako soukromá osoba nemůžete nikomu spoplatňovat wifi (natož připojení distribuovat), to může jenom poskytovatel připojení.

jinak:
to software se musí instalovat do počítače příjemce. a já jako uživatel bych vám to v žádnem případě nedovolil.

tedy: nijak.

Další odpovědi
tom004

Wi-fi připojení,a případné zapůjčení noteboooku,pos­kytujeme hostům zdarma,a prezentujeme to,jako bonus.Funguje to skvěle,hlavně v zimě nemáme o hosty nouzi.Lepší je dát hostovi něco „zadarmo“,než naopak.V konečném součtu,na tom vyděláte.
Doplňuji:
Odpověď dostanete na položenou otázku.A protože nikdo není jasnovidec,tedy alespoň co vím,tak jsem se dozvěděl,že máte penzion,ale nemohl jsem tušit,že wi-fi zdarma už máte.Čím přesnější je otázka,tím kvalitnější odpověď lze očekávat.

Alesh

Ať už jde o penzion nebo cokoliv jiného, kde doteď byla wifi zadarmo, pak nepochybně to spíš uživatele naštve a s ohledem na fakt, že se na to de facto nedají vydělat pořádný prachy, tak je to blbost to zavádět.
Samotné řešení spočívá v tom, že musíte mít router, který umožňuje vytvořit více profilů. Co jeden host, to jedny přihlašovací údaje. Host přijede, zaplatí poplatek, dostane jméno a heslo, připojí se. Po odjezdu se daný profil smaže.
Ale jak říkám, udělá to víc škody než užitku, nehledě na to, že to musí někdo administrovat.

Pecudka

Dnes je v pohostinství tato služba už jen zdarma.

P.T.

Zpoplatnění je vaše záležitost. Jelikož je to wifi, takže něco, co je všude a ne jen v zásuvkách, nemáte možnost identifikovat návštěvníka, který se připojuje, jelikož se může třeba připojit i někdo mimo budovu.

Takže buď to bude dostupné tak, jak to je, maximálně můžete síť zaheslovat a heslo sdělovat ubytovaným pro připojení, nebo každému, kdo se chce ubytovat připočtěte k ceně pobytu denní paušální částku za to, že je u vás možnost připojení + síť si zabezpečte heslem pro své hosty.

Ale také zastávám názor, že v dnešní době placený net v ubytovacích zařízeních je kontraproduktivní.

tuCZek

jste jeden z těch co zpoplatní i výšlap po schodech že?
Mamonář

anonym

u zpoplatněné wifi můžete použít stejný princip který znáte u dobíjení mobilního telefonu kartou … uživatelům rozdáváte vygenerované kódy (vouchery na určitý počet Gigabajtů) po jehož vypršení se objeví při pokusu o načtení jakékoliv stránky jen žádost o zakoupení a zadání kódu dalšího voucheru …

jaký software ?

  • CuteHotspot například

nebo