mražoun

Jaký potřebuji řidičák na tuto čtyřkolku ?? http://www.ese­ll.cz/produkt-ctyrkolka-hummer-125-cc-kola-8-palcu.html

Odpovědi
darius

Ach, Bože. Je to sice dvoustopé vozidlo, ale není přizpůsobeno jízdě na silnici. Žádný řidičský průkaz nepotřebuješ. Můžeš s ní jezdit všude tam, kde není veřejná komunikace. Sám čtyřkolku mám, takže vím, o co jde.

Reezo

Obecně platí to, co je napsáno v technickém průkazu. ze zkušenosti vím, že se u čtyřkolky může oběvit motocikl, nebo vozidlo. prostě záleží co tam máš napsáno.
Je v tom celkem zmatek a dá se ledacos uhádat.

mražoun

a co je teda tohle.? A1
Lehké motocykly s postranním vozíkem i bez něj, o výkonu nejvýše 11 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,1 kW/kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 125 ccm.
Tříkolová motorová vozidla o výkonu nejvýše 15 kW
Řidičské oprávnění pro skupinu A1 platí i pro čtyřkolová vozidla o výkonu motoru do 15 kW, s hmotností v nenaloženém stavu do 400 kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru do 125 ccm.
16 let (možná výjimka pro soutěže)