Jaký postřik použít na hnědnutí jehličnanů po zimě?

Nejlepší odpověď
mosoj

Já bych řekl, že se jedná o kyselou závlahu.
Stačilo by posypat kolem jehličňanů jemně drcený vápenec. Předpokládám, že nevlastníte kůrovce. Onemocnění také nelze vyloučit, ale to se nedá na dálku poznat.

Další odpovědi
hanulka11

zde si pročtěte je to zajímvé a jistě tam najdete pomoc
http://www.zah­rada.cz/forum/jeh­licnany-a-konifery/jehlicnany-hnednou-1710/?kotva=jeh­licnany-hnednou-21311

elektrikář

Jednak jehličňany trpí v zimně suchem, Přece jenom je z jehličí i v zimně odpar vody.

Bičiště

Hnědnutí po zimě nebude způsobeno nesprávnou výživou, výpěstky nejsou po zimě jestě ve vegetaci a na případnou chybu ve výživě nemohou tak brzy reagovat.Hnědnutí po zimě bych přisuzoval špatnému přezimování. Jehličňany mohly být málo kryty sněhem, namrzly a ted hnědnou.Stává se to hlavně u mladých rostlin. Já bych hnědé větévky vystříhal a podpořil růst – tekuté hnojivo,kultivace půdy atd,vše co podpoří růst a regeneraci jehličňanů. Během roku vyraší nové výhony.Mladé rostliny je třeba na zimu zahrnout – listím, chvojím. Starší už zimu přečkají.Ještě drobnost – hnědnutí může způsobit i počůrání od pejsků. U starších rostlin je to i normální jev, jehličí se obnovuje, životnost na rostlině má cca 3 roky. Pokud je v zimě málo přirozené vláhy, jehličnany se musí zalévat.Jako stálezelené rostliny, i v zimě odpařují vodu a mohou prosychat.