Nedo

Jaký postih mi hrozní za vjetí do pěší zóny?

Bohužel to vypadá že nebudu mít jinou volbu, než tam na 15 minut vjet (stěhování), tak potřebuji vědět, jak vysokou pokutu mi při nejhorším můžou dát a jestli za to hrozí body nebo ne.

Nejlepší odpověď
brillant

Porušení povinnosti vyplývající ze značky „Zóna s dopravním omezením“, „Obytná
zóna“nebo „Pěší zóna“
Pokuta : 1500–2500
1 bod
http://www.au­toskolamusil.cz/ad­min/dokumenty/bo­dy.pdf

Další odpovědi
Bedy

Žádný postih Vám nehrozí, nebojte se
Doplňuji:
Pokud budete dodržovat pravidla nic Vám nehrozí – tam se může jet rychlostí max. 20km/h a stát smíte pouze na místě označeným jako parkoviště. Ale pokud jste stěhovák, tak se nic neděje, protože vy tam jen zastavíte (budete něco nakládat/vykládat že jo) a to můžete kdekoliv.

cukrar

http://www.za­kruta.cz/silnic­ni-zakon/48/provoz-v-obytne-a-pesi-zone/

pokud nejste ten co je uveden pod značkou, tak 1500Kč pokuta

JuddH

Zavřou tě, až zčernáš.

anonym

Stačí ohlásit, že stěhuješ nějaké věci. V pěší zóně ke mně přišli policajti, ale pokutu nedali, když jsem jim řekl, že se jedná o stěhování věcí a pak šli dál a vyvázl jsem bez pokuty.

Richie

Už mě v pěší zóně cajti jednou zastavili. Jeli sme ke kamarádovi zavíst nějaký věci, tak nám ti prošlo, protože ukázal občanku s trvalým bydlištěm. Protože sme zaparkovali asi 30 m od policajtů a čekal sem v autě něž kamarád vyběhne k sobě do bytu nahoru, tak sem se šel zeptat policajtů kolik by to stálo. Řikali do 2000 kč na místě a myslím, že do 50000 v přestup­kovým řízení, kdybych odmítl zaplatit ty 2000 kč. Ale by bylo by to bez bodu, protože bodování jednobodových přestupků je zrušený.